Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minik İpek'e destek tıraşı

İzmir'de kemoterapi yüzünden saçları dökülen 5 yaşındaki İpek'e moral vermek için önce ailesi saçlarını kazıttı, sonra dedesinin 23 arkadaşı…

Giriş Tarihi: 8.8.2013
Kadriye-Hakkı Köse çiftinin 5 yıl önce dünyaya gelen kızları İpek, 2 yaşındayken aşırı kusma ve yürüme bozukluğu şikâyetiyle hastaneye götürüldüğünde doktorlar uzun süre hastalığına teşhis koyamadı. Sonunda talihsiz çocuğun beyninde tümör olduğu ortaya çıktı. Ameliyat edilen İpek, bir süre sonra yürüme yetisini kaybetti. Ancak minik kız, yoğun tedavi sayesinde tekrar yürümeye başladı. Bir süre sonra tümörün beyinde tekrar oluştuğu belirlenince ikinci kez ameliyat edildi. Ne var ki 3 Haziran'da gittiği rutin kontrolde tümörün yeniden oluştuğu ve büyüdüğü üstelik omuriliğe de sıçradığı anlaşıldı. Ailesi bir kez daha yıkılırken, talihsiz çocuğa kemoterapi tedavisine başlandı.

SAÇLARINI KAZITIP GİTTİLER

Zaten yıllardır hastalıkla mücadele eden İpek, bir de kemoterapi nedeniyle saçları dökülünce morali tamamen bozuldu. Bunun üzerine annesi, babası, dedesi ve büyükannesi ona destek için saçlarını kazıttı. Birkaç gün sonra kapı çaldı. Gelenler, dede Küçükçanakçı'nın Çiğli Belediyesi Nostalji Turnuvası Yürütme Komitesindeki 23 arkadaşıydı. Yaşları 30 ile 60 arasında değişen misafirlerin hepsi, İpek'e destek ve moral vermek amacıyla saçlarını kazıtmıştı. Kendisi için yapılan bu fedakârlık İpek'e hem moral verdi hem de yıllardır büyük sıkıntılar yaşayan çocuğun acılarını az da olsa unutarak gülmesine vesile oldu. Zorlu süreçler geçirdiklerini anlatan anne Kadriye Köse, "Saçları dökülünce 'senin saçların var benim neden yok' demesin diye hepimiz saçlarımızı kazıttık. Babamızın arkadaşları da bir gün arayıp, 'sizi ziyaret edeceğiz' dedi. Geldiklerinde gördük ki onlar da saçlarını kazıtmışlardı. İpek çok mutlu oldu. Sonuçta hepsinin ortak bir yönü oldu. Çok hoşuna gitti ve hayatının en mutlu gününü yaşadı. Artık gülüyor" dedi. Dedesi Halil Küçükçanakçı ise "Arkadaşlarımı saçlarını kazıtmış gördüğümde hissettiklerimin tarifi imkânsız. İpek yürekli dostlar, torunumu da bizi de çok mutlu ettiler" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik İpek'e destek tıraşı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN