İşadamını öldürüp eğlenceye gitmişler

Giriş Tarihi: 10.8.2013

Selami Sağlam'ı kaçırıp hesabından 2 bin 250 lira çektikten sonra işkenceyle öldüren dört zanlının, olayın ardından hiçbir şey olmamış gibi gece kulübüne gittikleri ortaya çıktı

İstanbul Bağcılar'da tekstil işiyle uğraşan Selami Sağlam, geçen yıl 16 Kasım'da kayboldu. Sağlam'ın cep telefonu kayıtlarını inceleyen polis, zanlıları belirledi. Tutuklanan Cafer Ocak, Serkan Usta, Türkan Tunçbilek ve Tuba Şahin hakkında ağırlaştırılmış müebbetin yanı sıra 29'ar yıl hapis cezası istendi. Soruşturması tamamlanan dava dosyasında, cinayetle ilgili korkunç ayrıntılar yer aldı. İddiaya göre Serkan Usta, baldızının sevgilisi olan Selami Sağlam'ın, karısına uygunsuz teklifte bulunduğunu öne sürerek, ortak arkadaşları Türkan Tunçbilek ve Tuba Şahin'in evine gitti ve Sağlam'ı eve çağırmalarını istedi. Tunçbilek'in telefonu üzerine bir saat sonra Şahin'in evine giden Sağlam, o sırada evde Gökhan Ocak ve Serkan Usta tarafından darp edildi.

BAHÇEYE GÖMDÜLER

İşadamının elini, ağzını ve ayaklarını bağlayan zanlılar Sağlam'ı Usta'nın evine götürdü ve işadamı gece yarısına kadar işkence gördü. Zanlılar daha sonra Ocak'ın Şamlar köyündeki bir yakınının gecekondusuna götürdükleri Sağlam'ın şifresini tehditle öğrendikleri hesabından 2 bin 200 lira çekti. İşkence ve darp, köydeki gecekonduda da sürdü. Daha sonra Usta ve Ocak, Sağlam'ın belindeki kemeri çıkartıp boğazına dolayarak işadamını öldürdü. Sanıklar, cesedi gecekondunun 25 metre aşağısındaki bahçeye gömdü. Ardından da grup, bir gece kulübüne giderek sabaha kadar eğlendi. daha sonra da hiçbir şey olmamış gibi evlerine dağıldılar.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşadamını öldürüp eğlenceye gitmişler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN