Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sıcaklık yağışla birlikte düşecek

Yağışlar, Bolu, Denizli, Kütahya, Uşak, Manisa ve Bilecik ile İzmir, Aydın ve Muğla'nın iç kesimleri, Balıkesir ve Bursa'nın doğusu, Afyon ve Eskişehir'in batısı ve gece saatlerinde Adana ve Osmaniye çevrelerinde etkili olacak.

Giriş Tarihi: 11.8.2013 09:37 Güncelleme Tarihi: 11.8.2013 15:25
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, öğle saatlerinden sonra Bolu, Denizli, Kütahya, Uşak, Manisa ve Bilecik ile İzmir, Aydın ve Muğla'nın iç kesimleri, Balıkesir ve Bursa'nın doğusu, Afyon ve Eskişehir'in batısı ve gece saatlerinde Adana ve Osmaniye çevrelerinin kısa süreli mevzi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Türkiye genelinde mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklığının, yağış alan yerlerde 1 ila 3 derece azalacağı, Orta ve Doğu Karadeniz'de 1 ila 3 derece artacağı tahmin ediliyor. Rüzgar ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak esecek.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra güney kesimlerinin parçalı bulutlu, Bilecik ile Balıkesir ve Bursa'nın doğusunun kısa süreli mevzi sağanak ve gök gürült��lü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu ve öğle saatlerinden sonra iç kesimlerinin (Denizli, Kütahya, Uşak ve Manisa ile İzmir, Aydın ve Muğla'nın iç kesimleri, Afyon'un batısı) kısa süreli mevzi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla batısının iç kesimleri ile gece saatlerinden sonra doğusu parçalı bulutlu ve Adana ve Osmaniye çevreleri kısa süreli mevzi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra batı kesimlerinin parçalı bulutlu, Eskişehir'in batısının kısa süreli mevzi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu ve öğle saatlerinden sonra Bolu çevrelerinin kısa süreli mevzi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu, bölgenin doğu kesimi parçalı ve yer yer çok bulutlu.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu, doğusu parçalı ve yer yer çok bulutlu.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Açık.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sıcaklık yağışla birlikte düşecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN