Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Giriş Tarihi: 12.8.2013 07:46 Güncelleme Tarihi: 12.8.2013 07:53

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre; sabah saatlerinde Zonguldak ve Bartın ile İstanbul, Kocaeli ve Sakarya'nın kuzey kıyılarının hafif sağanak yağışlı, öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz kıyıları, Göller yöresi, Afyonkarahİsar, Denizli'nin doğusu, Antalya, Mersin ve Muğla'nın iç kesimleri, Adana, Osmaniye, Çankırı, Kırıkkale, Kastamonu, Çorum, Ankara'nın kuzey ve doğu çevreleri, Artvin, Gümüşhane, Kars, Ardahan ve Erzurum'un kuzey kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA:
Kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, sabah saatlerinde hafif olmak üzere İstanbul, Kocaeli ve Sakarya'nın kuzey kıyılarının sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla güney ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Afyonkarahisar, Denizli'nin doğusu ile Muğla'nın iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Kuzey ve Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, iç ve doğu kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Isparta, Burdur, Antalya'nın kuzeyi, Adana, Osmaniye ve Mersin'in iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, kuzeyinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Çankırı ve Kırıkkale ile Ankara'nın kuzey ve doğu çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde Zonguldak ve Bartın çevrelerinin hafif sağanak yağışlı, öğle saatlerinden sonra Kastamonu çevrelerinin kısa süreli gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu, doğusu ile zamanla bölge genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Çorum, Giresun, Trabzon, Rize, Gümüşhane, Artvin çevrelerinin kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve doğusunun parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kars ve Ardahan ile Erzurum'un kuzey çevrelerinin kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN