Kalpten öldüren boşanma oyunu

Muhtar ve postacıyla anlaşıp boşanma tebligatlarını karısından sakladı. Yalan beyanla boşandığı eşi durumu öğrenince kalpten öldü. Oğul babaya dava açtı

Giriş Tarihi: 12.8.2013
Filmlere taş çıkartan olayda süreç 2001'de başladı. 69 yaşındaki Hasan Cavıldak, 'şiddetli geçimsizlik' nedeniyle 50 yıllık eşi Meryem Cavıldak'a (67) boşanma davası açtı. Karısı mahkemede eşinin haksız yere dava açtığını ve boşanmak istemediğini belirtince dava reddedildi. Hasan Cavıldak 2006'da eşine tekrar boşanma davası açtı. Meryem Cavıldak yine boşanmak istemediğini söyleyince, dava ikinci kez reddedildi. Bir türlü boşanamayan Cavıldak 2010'de üçüncü kez dava açtı. Ancak bu kez boşanmak için akılalmaz bir yönteme başvurdu. Muhtar ile tebligatları dağıtan postacıyı ayarlayan Cavcıldak, mahkemenin gönderdiği tebligatları eşinin oturduğu eve değil de, başka bir eve göndertti. Tebligatlar eline geçmediği için davadan haberdar olamayan Meryem Cavıldak, tanıklar ve eşinin de yalan beyanları üzerine haberi olmadan boşandı. Meryem Cavıldak, muayene için gittiği hastanede memurun "Kimlik numaranız doğru ancak soyadınız değişmiş" demesi üzerine soluğu nüfus müdürlüğünde aldı. Nüfus memurunun da "Siz boşanmışsınız, ondan soyadınız değişmiş" demesi üzerine şoke olan kadın, eşinin kendisini hileyle boşadığını belirterek şikâyetçi oldu. Savcılık Hasan Cavıldak hakkında "yalancı tanıklık ve tebligat kanununa muhalefet" suçundan dava açtı. Bu sırada Meryem Cavıldak kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

ANNEDEN 'DAVAYI SÜRDÜR' VASİYETİ

Babasının, annesini haksız yere gizlice boşadığını ve bazı gayrimenkulleri de satarak başka kadınlarla yediğini belirten Aydın Cavıldak ise "Annem kahrından öldü. Ölürken de bana davayı sürdürmemi vasiyet etti" diyerek süren davaya katıldı. Yaklaşık bir yıl süren yargılama sonrası mahkeme Hasan Cavıldak ve tanıklık yapan Kemal Murat, "Tebligat kanununa muhalefet ve yalan tanıklık" suçlarından 10 ay hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme Cavıldak ve Murat'a verilen cezanın hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kalpten öldüren boşanma oyunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN