Çıktığı 60 metrelik direkten 49 saat sonra indi

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde, çıktığı baz istasyonuna ait direkten 49 saattir aşağı inmeyen eylemci, sonunda dayanamayarak aşağıya indi.

Giriş Tarihi: 14.8.2013 23:06

İnerken herkesin uzaklaşmasını isteyen şahıs, sadece 2 sivil polis ve GSM operatörü yetkilisi bir kişinin olmasını istedi. Eylemcinin daha önce de birçok şehirde eylem yapan Ali Reşit olduğu tespit edildi.
Adapazarı ilçesinde Pazartesi akşam 20.00'de başlayan baz istasyonundaki eylem, bu akşam 21.00'de sona erdi. 49 saattir baz istasyonuna ait direğin 60 metrelik platformunda duran şahıs, en son Başbakan'ı istemiş ve son kez mesaj atmıştı. Diğer mesajlarında sağır ve dilsiz olduğunu belirten eylemci son mesajında ise hem duyduğunu hem de konuşabildiğini yazdı. Akşam saatlerine doğru GSM operatörü temsilcisinden alandan herkesin uzaklaşmasını isteyen şahıs, ancak bu şekilde aşağıya ineceğini belirtti.

Alandan uzaklaşan ekiplerin ardından şahıs aşağıya inince, 112 ekipleri çağrıldı. 49 saattir güneşin altında bekleyen şahıs görüntü alınmasını istemezken, 112 ambulansında yapılan kontrollerin ardından Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Hastanenin ardından ise ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen şahsın nüfus cüzdanı olmadığı için bu eylemi yaptığı öğrenilirken, isminin Ali Reşit olduğu ve Afgan kökenli olduğu kaydedildi. Şahsın Diyarbakır'da doğduğu öğrenilirken, daha önce de İstanbul, Gaziantep, Konya, Ankara, Mersin, Adana, Diyarbakır ve Uşak'ta baz istasyonlarına çıkarak sesini duyurmaya çalıştığı, ancak hiçbirinden sonuç alamayınca çareyi Sakarya'da eylem yapmakta bulduğu öğrenildi.

Şahsın son attığı mesajında yazdığı "Yaşıyorum ama ölüyüm" cümlesini de nüfus cüzdanı olmamasından dolayı yazdığı ifade edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çıktığı 60 metrelik direkten 49 saat sonra indi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN