Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hamile eşini boşanma tuzağı ile katletti

Baba evine dönen 3 aylık hamile eşini dönmeye ikna edemeyen uyuşturucu bağımlısı koca, "Adliyeye gidelim" diye evden çıkarıp bıçakladı

Giriş Tarihi: 14.8.2013
İzmir'de 22 yaşındaki Yasemin Yüksel'in iki yıl önce evlendiği Şeyhmus Yüksel (32) Almanya'da 5 yıl önce kesin dönüş yapmış ve ağabeyleriyle telefon ticaretine başlamıştı. Başlangıçta mutlu olan çiftin bir oğulları dünyaya geldi. Ancak iddiaya göre o dönemde uyuşturucu kullanmaya başlayan Şeyhmus Yüksel, eşine şiddet uygulamaya başladı. Birkaç kez babasının evine giden Yasemin Yüksel, eşinin tedavi olmaya çalışması ve aile büyüklerinin araya girmesiyle her defasında geri döndü. 3 ay önce yeniden hamile kalan Yasemin Yüksel, bayramdan önce yine şiddet görünce, oğlunu da alarak evi tamamen terk etti. Birkaç kez kayınpederinin evine gidip eşini dönmesi için ikna etmeye çalışan Şeyhmus Yüksel, her defasında reddedildi. Önceki gün bir otomobil kiralayarak eşinin ailesinin Gümüşpala'daki evine giden Yüksel, kayınpederi Musa Güven'e kendisinin de boşanmayı kabul ettiğini söyleyip "boşanma işlemleri için adliyeye gitmek üzere" izin istedi. Kayınpederinin izin vermesi üzerine önce evde bulunan bir yaşındaki oğlunu öpen Şeyhmus Yüksel, ardından eşini otomobile bindirip ayrıldı. Ancak Yasemin Yüksel akşam olunca eve dönmedi. Durumdan şüphelenen baba, kızına telefonla da ulaşamayınca polise gitti.

GPS'LE TESPİT EDİLDİ
Şeyhmus Yüksel'in kullandığı aracın kiralık olduğunu öğrenen polis, GPS kayıtları sayesinde aracın Urla'ya bağlı Bozavlu mevkisinde olduğunu belirledi. Ancak araç terk edilmiş halde bulundu. Bunun üzerine otomobilin Karaburun ilçesine bağlı Mordoğan beldesinde bulunan Arko Sitesi yakınlarında 6-7 dakika durduğunu tespit eden polis, durumu Mordoğan Jandarma Komutanlığı'na bildirdi. Jandarma ekipleri ise makilik alanda Yasemin Yüksel'in cesedini buldu. Defalarca bıçaklanarak öldürüldüğü anlaşılan genç kadının cesedi otopsi yapılması için adli tıp kurumuna gönderilirken, polis kayıplara karışan kocanın peşine düştü. Yasemin Yüksel'in ağabeyi İmdat Güven, damatları Şeyhmus Yüksel'in kardeşiyle ilk evlendiğinde iyi bir insan olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hamile eşini boşanma tuzağı ile katletti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN