Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sosyetede kredi kartı kavgası yine yargıda

Tuba Koç'un kredi kartıyla harcama yaptığı iddiasıyla mahkûm edilen Ali Yaramış'ın itirazını inceleyen Yargıtay, yargılamanın yeniden yapılmasını talep etti

Giriş Tarihi: 16.8.2013
Bir dönem adı Seren Serengil, Yağmur Ünal ve Deniz Seki'yle anılan playboylardan borsacı Gökhan Bilik'in makam şoförü Ali Yaramış'ın, Bilik'in sevgilisi Sezen Tuba Koç ve ablasının çantalarından izinsiz aldığı kredi kartları ile alışveriş yaptığı iddia edilmişti. Savunmasında makam şoförü olarak Bilik'in isteği üzerine şikayetçileri defalarca istedikleri yere götürdüğünü, kredi kartlarını da bu kişilerin bilgi ve rızaları dahilinde benzin almak için kullandığını belirten Ali Yaramış işlemleri şifresiz yaptığını ve kendisine iftira atıldığını söyledi.

BİLİK: YAPMAZ ÖYLE ŞEY

Tanık olarak ifadesi alınan Gökhan Bilik de 3 yıldır şoförlüğünü yapan sanık ile aralarında ağabey kardeş ilişkisi olduğunu, şikâyetçi olan kız arkadaşı ve ablasının tüm ihtiyaçlarını karşılaması talimatını verdiğini ve böyle bir şey yapacağına inanmadığını anlattı. Yapılan incelemede Tuğçe Koç'a ait üç kredi kartından dört kez alışveriş yapıldığı, hesap ekstreleri ve slip fotokopileri incelendiğinde birer dakika arayla üç kez 90'ar liralık benzin alışverişi yapılmasının hayatın olağan akışına uygun olmadığı gerekçesiyle, sanık hakkında 3.5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. İstanbul 13. Asliye Ceza Mahkemesi, Ali Yaramış'ı ilk duruşmada 3 yıl 9 ay hapis cezasına mahkum etti. Yaramış'ın itirazı üzerine dosyayı yeniden inceleyen Yargıtay 11. Ceza Dairesi, Bilik ve şikâyetçileri devamlı gece gezmelerine götüren Yaramış'ın 2 Mart 2008 tarihli ekstrede görülen birer dakika arayla kredi kartından yapılan 90 liralık 3 çekimden ikisini kendisinin yaptığını, ancak üçüncü kez çekilen 90 lirayı kendisinin çekmediğini iddia ettiğini hatırlattı. Sanık Yaramış'ın bu iddiasının benzin istasyonu çalışanları dinlenmeden ve slipler üzerindeki imzalar incelenmeden karar verilmesinin, eksik soruşturma olduğunu belirten Yargıtay, kararı bozarak yeniden yargılama yapılması için dosyayı iade etti. Yaramış yeniden İstanbul 13. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sosyetede kredi kartı kavgası yine yargıda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN