Aşiret gelini 5 kilo altını taşıyamadı

Cumeli aşiretinden Müslüm Özyavuz ile Şaziye Dağyar'ın düğün törenine bin kadar davetli katıldı. Yaklaşık beş kilogram altın takılan gelin, takıları taşımakta zorlandı

Giriş Tarihi: 19.8.2013
Şanlıurfa'nın büyük aşiretlerinden Cumeli aşiretine mensup işadamı Mehmet Özyavuz'un oğlu Müslüm Özyavuz ile nakliyeci işadamı Mehmet Fatih Dağyar'ın kızı Şaziye Dağyar, Harran Oteli'nde yapılan düğün töreniyle dünya evine girdi.Mevlüt okunarak ve ilahilerle başlayan düğün törenine yaklaşık 1000 davetli katıldı. Çiftin sadıcı Cumeli aşireti reisi Harran Eski Belediye Başkanı Mahmut Reşat Özyavuz oldu. Gelin ve damadın nikâhını Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba kıyarken, çiftin nikâh şahitliğini ise Şanlıurfa Ak Parti Milletvekili Abdülkerim Gök ile Şanlıurfa Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu yaptı. Fakıbaba, evlilik cüzdanını geline verdi.

KONUKLAR YARIŞA GİRDİ
Çok sayıda kişinin katıldığı düğünde davetlilere içli pilav ve zerde ikram edildi. Davetliler gelin ve damada takı takmak için yarışa girdi. Geline altın kemer, freng bağı tahtalı bilezik, burma bilezik, altın gerdanlık takıldı. 5 kilo altın takı takılan gelin, takıları taşımakta zorlandı. Damadın babası, AK Parti belediye meclis üyesi Mehmet Özyavuz konuşmasında davetlilere teşekkür etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aşiret gelini 5 kilo altını taşıyamadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN