Klimalı durağa yoğun ilgi

Giriş Tarihi: 20.8.2013 14:01 Güncelleme Tarihi: 20.8.2013 16:19

Adana'da Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan ve güneş enerjisi ile çalışan klimalı duraklar ilgi görüyor

Türkiye'nin en sıcak kentleri arasında yer alan Adana'da, Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan ve güneş enerjisi ile çalışan klimalı duraklar ilgi görüyor.

Aşırı sıcakların yaşandığı kentte Büyükşehir Belediyesi bir ilke imza atarak, şehrin iki ayrı noktasında klimalı durağı vatandaşların hizmetine sundu. Güneş enerjisi ile çalışan klimalı duraklarda güvenlik kamerası ve elektrik prizleri de bulunuyor.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINSıcak havalarda vatandaşların toplu taşıma araçlarını serin ortamda beklemelerine olanak sağlayan duraklar, halkın yoğun ilgisini görüyor. Baraj Yolu ve İnönü Parkı önündeki durakların yaygınlaştırılacağı bildirildi.

Durakta otobüs bekleyen Suzan Özaydın, uygulamadan memnun olduğunu belirterek, "Güzel bir uygulama. Adana için böyle bir durak gerekiyordu. Kent çok sıcak. Şu an çok rahat bir şekilde otobüs bekliyorum" dedi.

Öğrenci Hasan Can Duygun da sıcaktan dolayı vatandaşların duraklarda otobüs beklerken zorlandığını anlatarak, uygulamanın yerinde olduğunu söyledi. Duygun, durakta rahatça beklediklerini belirterek, belediye başkanına hizmetinden dolayı teşekkür etti.

Gözde Sucak ise Adana'nın Türkiye'nin en sıcak kentlerinden olduğunu vurgulayarak, "Daha önce toplu taşıma araçlarını etrafı açık duraklarda bekliyorduk. Şimdi klimalı ortamda evimizde gibi daha rahat, güzel ve serin şekilde otobüsün gelmesini bekliyoruz" diye konuştu.

Öğrenci Ali Can Soydan da klimalı durak sayısının artırılmasını isteyerek, "Yaz aylarında aşırı sıcak nedeniyle Adana 'hayalet kente' dönüşüyor. Uygulamanın yaşlılar için çok iyi olduğunu düşünüyorum. Umarım daha da yaygınlaşır" dedi.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da yazılı açıklamasında, Adana'nın yeni bir ilkle tanıştığını belirterek, duraklarda vatandaşların toplu taşıma araçlarını rahat bir ortamda bekleyeceklerini bildirdi.

Duraklardaki klimaların güneş enerjisi ile çalıştığını anlatan Aldırmaz, "Herhangi bir aksaklık olduğunda şarj edilebiliyor. Aksaklık anında enerji takviyesi yapılıyor. Şimdilik 2 klimalı durağı hizmete soktuk. Adanalılar beğenirse yaygınlaştıracağız ve zaman içinde tüm durakları klimalı hale getireceğiz" ifadelerini kullandı.

Aldırmaz, duraklarda vatandaşların telefonlarını, engellilerin de araçlarını şarj edilebileceği donanım bulunduğunu da kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Klimalı durağa yoğun ilgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN