Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağanak yağış uyarısı!

Meteoroloji gök gürültülü sağanak yağış ve rüzgar uyarısında bulundu.

Giriş Tarihi: 21.8.2013 08:30 Güncelleme Tarihi: 21.8.2013 10:27
Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Van'ın kuzey kesimleri ile kısa süreli ve yerel olmak üzere Ordu, Samsun, Giresun, Tokat, Trabzon, Amasya'nın kuzeydoğusu, Rize ve Artvin'in iç kesimleri yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Van'ın kuzey kesimleri ile kısa süreli ve yerel olmak üzere Ordu, Samsun, Giresun, Tokat, Trabzon, Amasya'nın kuzeydoğusu, Rize ve Artvin'in iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kars, Ardahan ve Erzurum'un doğusu ile Ağrı'nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, kuzeydoğu kesimlerde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey, Güney Ege ile Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli bir şekilde esmesi bekleniyor.

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ

Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda beklenen gökgürültülü sağanak yağışların öğle saatlerinden itibaren etkisini artırarak, Kars, Ardahan ve Erzurum'un doğusu ile Ağrı'nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğini belirten Meteoroloji, ani sel, su baskını, heyelan, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaları yönünde uyardı.

KUVVETLİ RÜZGAR

Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetli olarak esmesi beklendiğini duyuran Meteoroloji, ulaşımda aksamalar, çatı uçması gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli olmaları gerektiğini de bildirdi.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA Az bulutlu ve açık, kuzey kesimlerinin parçalı, Kırklareli çevrelerinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

EGE Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzeyli yönlerden Kuzey Ege'de 40-60 km/s, Güney Ege kıyılarında 30-50 km/saat hızla esmesi bekleniyor

AKDENİZ Az bulutlu ve açık, zamanla doğusunun iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeydoğusunun parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor

BATI KARADENİZ Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın batı kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı yer yer çok bulutlu, Rize ve Artvin'in iç kesimleri ile sabah saatlerinde Samsun, Ordu, Tokat ve Amasya'nın kuzeydoğusu, öğle saatlerinden sonra Samsun, Ordu ve Giresun'un iç kesimleri ile Trabzon çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor

DOĞU ANADOLU
Parçalı yer yer çok bulutlu, bölgenin kuzeydoğusu ile Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis ve Van'ın kuzey kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kars, Ardahan, Erzurum'un doğusu ile Ağrı'nın kuzey çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU Az bulutlu ve açık, kuzey kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağanak yağış uyarısı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN