Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Annesi sahip çıkmayınca

Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde iki gün önce dünyaya gelen ve annesi tarafından emzirilmeyen lama yavrusuna bakıcıları tarafından şefkat gösteriliyor

Giriş Tarihi: 22.8.2013 13:47 Güncelleme Tarihi: 22.8.2013 14:13
Yavru lama, bakıcılarının kucağında kendisi için hazırlanan vitamin ve sütü biberonda büyük bir iştahla içiyor.Hayvanat bahçesinde herkesin ilgi odağı haline gelen yavru lama, doğumun hemen ardından annesi tarafından dışlanınca, hayvanat bahçesi yetkilileri harekete geçti. Anne lamanın ilk doğumu olması nedeniyle yavrusuna ilgi göstermediğini tahmin eden hayvanat bahçesi yetkilileri ve bakıcılar, yavru lamaya anne şefkati göstermeye başladı. Doğumun hemen ardından beslenmesini sağlayan bakıcılar günde 7 kez yavru lama için mama hazırlıyor. Süt ve çeşitli vitaminlerle hazırlanan mama biberon içinde yavru lamaya veriliyor.

7 ÖĞÜN BESLENİYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Celal Özsöyler, "Hayvanat bahçemizde geçtiğimiz gün yeni bir lama dünyaya geldi. Tabii yavru lamanın annesinin ilk doğumu olduğundan yavrusuna bakmadığını tahmin ediyoruz. Bunun üzerine hayvanat bahçesi çalışanlarımız bu yavru lamaya annelik görevini üstlendi. Birebir yavru lamayla ilgilenip ona süt, bıldırcın yumurtası, gerekli mineraller ve vitaminleri karıştırarak yaptıkları sıvıyı biberonla küçük lamaya içiriyorlar. Tabi lama yeni doğduğu için maması belli aralıklarla az az veriliyor. Bu nedenle bakıcılarımız günde 7 öğün lamanın beslenmesini sağlıyor. Şu anda görevli arkadaşlarımız özverili bir şekilde lamaya annelik görevini yapmaya çalışıyor. Ayrıca dışkılaması için karnına masajlar yapılıyor. Yani birebir bu lamaya personelimiz annelik görevini üstlendiler. Bu görev zor gibi gözükse de sevgi ve şefkatle yapıldığı için sorun olmuyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Annesi sahip çıkmayınca
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN