Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Para yetiştirmek için çok ev sattı

Şanlıurfa'da, evinin balkonuna astığı "Miras bırakılmasın diye satılık" afişiyle gündeme oturan müteahhit 'un, dillere destan bir düğünle evlendirdiği oğluna para yetiştiremediği, para bulabilmek için de sürekli ev sattığı öğrenildi

Giriş Tarihi: 22.8.2013
Şanlıurfalı işadamı 'un, 5 yıl önce lüks bir otelde dillere destan bir düğünle evlendirdiği oğlu ile iddiaya göre para yüzünden arası açıldı. Müteahhit olan ve değeri 1 milyon lirayı bulan daireler yapan Celal Koç'un sürekli ev satıp, oğluna para verdiği öğrenildi. Her ihtiyaç duyduğunda yanında olduğu oğlunun kendisini dinlemediğinden dert yanan Celal Koç, oğluna miras bırakmamak için ilginç bir afişle dubleks evini satılığa çıkardı. Ancak apartman sakinleri, afişi görmek için gelen ve fotoğraf çekenlerden rahatsız olunca Celal Koç afişi kaldırmaya karar verdi.

KİLOLARCA ALTIN TAKI
Şanlıurfa'nın tanınmış iş adamlarından Celal Koç, İşletme Fakültesi mezunu oğlu Özgür Koç'u 5 yıl önce dillere destan bir düğünle evlendirmişti. Dedeman Oteli'nde yapılan düğünde dolarlar havalara saçılmıştı. Ünlü müteahhit, "Aslında oynayanların başına para ve dolar saçılmasına karşıyım. Ancak kimseye engel olmak mümkün değil" demişti. Geline altın kemer ve kilolarca altın takı takılmıştı.

ARALARINI PARA AÇTI

Ancak Celal Koç'un dillere destan bir düğünle evlendirdiği oğluyla bir süre sonra para yüzünden arası açıldı. Şanlıurfa'da değeri 1 milyon lirayı bulan çok sayıda lüks daire inşa eden Celal Koç'un, çok para harcayan oğlu için sürekli ev satıp, oğluna para verdiği öne sürüldü. İki kız, bir erkek çocuk sahibi olan Celal Koç'un her ihtiyaç duyduğunda yanında olduğu oğlunun kendisini dinlemediğinden dert yandığı öğrenildi. Baba Koç, oğluna miras bırakmamak için ilginç bir afiş asarak Yenişehir semtindeki dubleks evini 800 bin liraya satılığa çıkardı. Celal Koç, Hamidiye Mahallesi Emniyet Caddesi üzerinde bulunan 5 katlı Koç Apartmanı'nın son katında bulunan 480 metrekarelik dubleks evinin balkonuna "Hain ve şerefsiz evlada miras bırakılmasın diye satılık kelepir 480 metrekare dubleks daire" yazılı afiş astırdı.

KOMŞULAR RAHATSIZ

Celal Koç'un komşuları ise afişten dolayı dertli. Afişin herkesin dikkatini çektiğini ve gazeteciler boşta olmak üzere gelip geçen vatandaşların sürekli binanın önüne gelip, fotoğraf çektiğini anlatan apartman sakinleri, "Çocuklarımız balkona çıkamaz oldu. Müteahhit komşumuza ulaştık. Durumu anlatarak afişi kaldırmasını istedik. O da bize Şanlıurfa dışında olduğunu söyledi. Ancak bize evin anahtarını gönderebileceğini, afişi indirebileceğimizi söyledi" dediler.

DÜĞÜNDE DOLARLAR UÇUŞTU
Şanlıurfa'nın tanınmış iş adamlarından Celal Koç, İşletme Fakültesi mezunu oğlu Özgür Koç'u yine Urfa'nın tanınmış ailelerinden Doğan Ailesi'nin İnşaat Mühendisi kızları Oya Doğan ile 5 yıl önce dillere destan bir düğünle evlendirdi. Dedeman Şanlıurfa Oteli'nde yapılan düğünde dolar ve paralar havaya saçılmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Para yetiştirmek için çok ev sattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN