'Babasız bırakma' için tazminat talebi

N.G. aldatılınca boşandı. Çocuğunu yalnız büyüttü. Bunun bedelini açtığı 50 bin TL 'lik tazminat davasıyla kocasıyla aşk yaşayan kadına ödetmek istiyor

Giriş Tarihi: 23.8.2013
İstanbul'da yaşayan N.G., kocasıyla gönül ilişkisine girerek evliliğinin bitmesine neden olan kadına 50 bin liralık tazminat davası açtı.

'MUTLU EVLİLİĞİMİ BİTİRDİ'
15 yıllık eşi ile boşanmalarına neden olan olayın aldatma olmasının sosyal kişilik değerlerine saldırı olduğunu belirten N.G., boşandığı eşi ile birlikte olan kadın nedeniyle çocuğunu babasız büyütmek zorunda kaldığını öne sürdü. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde avukatı aracılığıyla manevi tazminat davası açan N.G.'nin davasında boşandığı eşi ile 15 yıl mutlu bir evlilik sürdürdükleri belirtildi. Eşinin yaşadığı gönül ilişkisi nedeniyle evliliklerinin temelinden sarsıldığı ifade edilen davada, boşanma sebebinin aldatma olmasının N.G.'nin kişilik değerlerine saldırı olduğu öne sürüldü. Davacı N.G.'nin aldatma olayını öğrenmesinin ardından evliliğini sürdüremediği ve eşinden boşanmak zorunda kaldığı belirtilen davada, boşandığı eşinin sevgilisi olan A.B.'nin evli olduğunu bilmesine rağmen ahlaka ve iyi niyet kurallarına aykırı davrandığı iddia edildi. Davalı A.B.'nin ahlaka ve adaba aykırı haksız fiili nedeniyle davacı N.G.'nin evlilik birlikteliğinin sona erdiği belirtilen davada, N.G.'nin bu olaylar dolayısıyla acı ve elem içinde kaldığı, çocuğunu babasız büyütmek zorunda kaldığı için davalının 50 bin lira tazminata mahkûm edilmesi talep edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Babasız bırakma' için tazminat talebi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN