Vasiyeti bir meleğin tebessümü oldu

İhtiyaç sahibi çocuklar için ördüğü kazak, hırka, atkıları tamamlamaya ömrü yetmeyen Jale Erkan'ın yarım kalan hayali, kardeşi tarafından başlatılan "Bir Meleğin Tebessümü" projesiyle tamamlanacak

Giriş Tarihi: 23.8.2013
Mühendis Hale Erkan, kronik böbrek yetmezliği nedeniyle 3 ay önce ölen 37 yaşındaki ablasının vasiyetini yerine getirerek, yardıma muhtaç ve kimsesiz çocuklar için "Bir Meleğin Tebessümü" adıyla bir proje başlattı. Nefesinin son anına kadar ihtiyaç sahibi çocuklara maddi ve manevi destek veren onlar için elleriyle ördüğü kazak, hırka, atkıları tamamlamaya ömrü yetmeyen Jale Erkan'ın yarım kalan hayali, bu projeyle tamamlanacak. İhtiyaç sahibi 50 çocuğa Acil İhtiyaç Projesi Vakfı aracılığıyla ulaşan Hale Erkan, ablasının arzu ettiği gibi 20 Ağustos'ta ilki düzenlenen ve her yıl tekrarlanacak olan bir organizasyonla çocuklara unutamayacakları bir gün yaşattı. Tüm gün özel kurulmuş şişme parkta oynayan 7-12 yaş arası çocuklar, animasyonlar, palyaçolar eşliğinde doyasıya eğlenip, kendilerine hediye edilen çeşitli oyuncak ve kitaplarla mutlu oldu.

50 ÇOCUĞA SAHİP ÇIKTI

Gıda ve giysi dışında çocukların eğitim ve sağlık ihtiyaçlarını karşılamayı da hedefleyen Erkan, "Sürekli kaynak için fon arayışına girdim. Sponsorların desteğiyle bu yardımları daimi olarak yapmak istiyorum. Bu çocukların arasında kimsesiz olanlar da var. Onların hayatını bir nebze de olsa değiştirebilirsek ne mutlu bize. Maaşla çalışan biri olarak ben 50 çocuğun hayatına bir renk katabiliyorsam, niceleri neler yapabilir" diyor. Ablasının çocuklara çok düşkün olduğunu, son yıllarını onlara adadığını söyleyen Erkan, "Her şeye rağmen umudunu, yaşam sevgisini hiç yitirmedi. O çocuklar için ördüğü ancak tamamlayamadığı atkı ve kazaklar, yarım kalan ipleri evde duruyor. İçimizi çok acıtıyor bu durum" diye konuşuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vasiyeti bir meleğin tebessümü oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN