Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yengeç dolu gölde yalın ayak koştular

Mersin'in Silifke ilçesinde Mavi Yengeç Koşusu düzenlendi. 600 metrelik yengeçle dolu balçıklı gölde koşmaya çalışan yarışmacılar kazanmak için büyük mücadele verdi.

Giriş Tarihi: 23.8.2013 17:02
Mavi yengeçlerin yaşam alanı olan Göksu Deltası'nda Paradeniz ve Akgöl arasındaki Kuğu Gölü'nde gerçekleştirilen etkinliğe katılan çok sayıda yarışmacı, 600 metrelik balçıklı parkuru yalın ayak olarak geçmek için kıyasıya mücadele etti.

Yarışmacıların yarışı biraz daha zor şartlarda yapmaları için de starttan önce kasalar içinde önceden yakalanmış çok sayıda yengeç, kuşunun yapılacağı olan göle bırakıldı. Ali Mavili'nin sponsorluğundaki zorlu parkurun sonunda yarışmanın birinciliğini Umut Arslan, ikinciliğini Mustafa Arslan, üçüncülüğü ise Serdar Arıcı elde etti. Birinciye bin, ikinciye 500, üçüncüye 250, dördüncü ve beşinciye 100, altıncıya ise 50 lira para ödülü verildi. Yarışmacılar finiş noktasına zorlukla ulaşırken, baygınlık geçiren, ayaklarına kramp giren ve yengeç tarafından ısırılan yarışmacılar tedavi altına alındı. Yerde baygınlık geçiren yarışmacılarla bizzat ilgilenen Başkan Açıkbaş, su ve buz ile ilk yardımda bulundu.

MISIR'DAKİ KATLİAM NEDENİYLE FESTİVALİN EĞLENCE KISMI İPTAL EDİLDİ

Başkan Açıkbaş, festivalin eğlence kısmının iptaliyle ilgili de Mısır ve Suriye'de yaşanan katliam nedeniyle bu kararı aldıklarını belirtti. Başkan Açıkbaş, "Festivalimizin üç günlük etkinliğinde çevresel yarışmalar düzenledik. Ardından festivalin eğlence kısmı da vardı ama Mısır ve Suriye'de yaşanan katliamlar nedeniyle konserler başta olmak üzere eğlence programlarını iptal ettik. Bugünde festivalimizi yengeç koşusu ile sonlandırıyoruz." diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yengeç dolu gölde yalın ayak koştular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN