Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğu'nun doğum üssü

Erzurum Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi bünyesinde tüp bebek merkezi açıldı. 15 yıldır gündemde olan merkez için şimdiden yüzlerce kadın sırada

Giriş Tarihi: 24.8.2013
Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi'nin 15 yıl önce ilk adımını attığı tüp bebek merkezinin kapıları açıldı. Yıllar önce yola çıkılan ancak bürokratik engellere takılan merkez, bölgenin kamu hastanelerindeki ilk ve tek tüp bebek birimi oldu. Daha önce hizmete giren merkezin resmi açılışında konuşan Tüp Bebek Ünitesi Sorumlusu Doçent Doktor Bünyamin Börekçi, merkezin sadece Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri için değil bütün Türkiye için bir çözüm merkezi olabileceğini ifade etti. Dr. Börekçi, "Ülkemizin en eski tıp fakültelerinden biri olan fakültemiz, tüp bebek ünitesi ile de çocuk hayali kuran ailelere oldukça hesaplı bir umut kapısı açmıştır. 15 yıl önce başlayan bu süreç, ünitenin hayata geçirilmesi ile önemli bir kazanım noktasına ulaşmış ve Başkent'in doğusunda bir kamu hastanesi bünyesinde bulunan tek tüp bebek ünitesi halkın hizmetine sunulmuştur" dedi.

TEDAVİYİ DEVLET

Kısa süre önce kapılarını açan merkezde şu ana kadar 22 kadına tedavi uygulandığını belirten Börekçi, "Henüz açılışı yapmadan yüzlerce kişi sıraya girmişti. Yoğun bir mesai ile çocuk sahibi olmak isteyen ailelere hizmet veriyoruz, bu hizmete devam edeceğiz" dedi. Rektör Prof. Dr. Hikmet Koçak ise, üniversitede sağlık ve halka hizmet eden bölümlere öncelikler tanıdıklarının altını çizdi. Prof. Koçak, "Konusu insan hayat olduğu için sağlık talepleri ve projelerine büyük önem veriyoruz. Sağlık hizmetlerindeki kalite gün geçtikçe artmakta. Bu alanda geri kalmamız söz konusu olamaz. Bize düşen de bu gelişen hizmetleri ve teknolojiyi uygulamak. Açılışını yaptığımız tüp bebek merkezi de bunun en güzel örneği" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğu'nun doğum üssü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN