Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meteoroloji'den yağış uyarısı

Yağışlı hava, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Doğu Karadeniz, Osmaniye, Erzincan, Ardahan, Kars, Adana ve Mersin'in iç kesimleri, Kahramanmaraş ve Yozgat'ın batı ilçeleri ile öğle saatlerinde İstanbul'un kuzey kıyıları, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde etkili olacak.

Giriş Tarihi: 24.8.2013 11:23

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Doğu Karadeniz, Osmaniye, Erzincan, Ardahan, Kars, Adana ve Mersin'in iç kesimleri, Kahramanmaraş ve Yozgat'ın batı ilçeleri ile öğle saatlerinde İstanbul'un kuzey kıyıları, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı: kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da güney ve batı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ile Ege, Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu'da kuvvetlice esecek.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Az bulutlu ve açık zamanla kuzey kıyıları parçalı ve çok bulutlu öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (31)

ANKARA: Parçalı, yer yer çok bulutlu, akşam saatlerine kadar il geneli yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(30)

İZMİR: Az bulutlu ve açık. (32)

ADANA: Parçalı bulutlu, iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(34)

Antalya: Az bulutlu ve açık. (33)

SAMSUN: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu. (29)

ERZURUM: Parçalı, kuzey kesimleri çok bulutlu kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (29)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık.(36)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Az bulutlu ve açık zamanla kuzeydoğusu parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde İstanbul'un kuzey kıyıları ile Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Kıyıları az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu.

AKDENİZ: Parçalı bulutlu, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş'ın batısı ile Adana ve Mersin'in iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

İÇ ANADOLU: Parçalı, yer yer çok bulutlu, Ankara, Çankırı, Kırşehir, Kırıkkale ile Yozgat'ın batısı ve Konya'nın kuzey ve batı kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak.

BATI KARADENİZ: Parçalı, yer yer çok bulutlu, iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı zamanla iç ve doğu kesimleri çok bulutlu, Doğu Karadeniz Bölümü ile Çorum çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı, kuzey kesimleri çok bulutlu, Erzincan, Kars ve Ardahan ile Erzurum'un kuzey kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meteoroloji'den yağış uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN