Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir elinde kuzusu bir elinde gazetesi

Okumaya düşkün olmasıyla yaşadığı ilçede ün yapan kadın çoban Afife Küçükbenli: Bakanlık aradı. "Yılın Sıradışı Okuyucusu" ödülünü alacağım

Giriş Tarihi: 25.8.2013
Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde yaşayan kadın çoban Afife Küçükbenli okumaya düşkünlüğüyle önce yaşadığı ilde daha sonra hakkında yapılan TV haberleriyle tüm Türkiye'de tanındı.

BÜROKRAT ZİYARETLERİ
Belediye başkanından kaymakama kadar birçok kişinin ziyaret edip görüştüğü Küçükbenli gazetelerden Rus edebiyatının önemli eserlerine kadar eline ne geçerse okuyor. Küçükbenli, Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan telefon aldığını ve kendisine "Yılın Sıradışı Okuyucusu" ödülü verileceğini duyurdu. Ödül alacağını duyduğunda çok sevindiğini belirten Küçükbenli, "Umarım bazı insanlar için örnek olur, okumaya teşvik edici olur, bu beni fazlasıya gururlandırdı. Ödül almak için okumadık elbette. Amacım kendimi geliştirmekti, öğrenmek, çocuklarıma iyi bir anne, kocama iyi bir eş olmaktı" dedi. Görsel medyada haberlerinin çıkmasının üzerine, telefonlarının kitlendiğini belirten Afife Hanım, "İlk olarak İstanbul'da yaşayan yeğenim aradı. Ardından bütün çevrem duymuş. İtalya'daki dostlarımdan İsviçre'deki kızıma kadar görüşme şansı bulamadığım dostlarım da aradı" diye konuştu.

'KİTAPLARIMI BEKLİYORUM'
Küçükbenli en büyük sıkıntısının kitapları hızla bitirmesinden dolayı okuyacak yeni kitaplar bulumamak olduğunu söyleyerek " Sipariş ettiğim kitaplar hala gelmedi. Okuyacak kitabım kalmadı. Sıkılmaya başladım. Bir an evvel kitaplarım gelirse rahatlayacağım" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir elinde kuzusu bir elinde gazetesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN