Seri katile kiralık gözcü

Ablası da dahil 4 kişiyi öldüren Deniz Şahin'in, B.Ö.'yü (17) gözcü olarak kiraladığı anlaşıldı. Cinayet mahallerinde Şahin'e yardım ettiği iddiasıyla yakalanan B.Ö. savcılıktan serbest kaldı

Giriş Tarihi: 26.8.2013
İstanbul'da dört kişiyi öldüren Deniz Şahin'in cinayetlerden önce mahalle arkadaşı B.Ö.'ye para karşılığında gözcülük yaptırdığı ortaya çıktı. Cinayet işlenen yerlerdeki güvenlik kameralarını inceleyen polis, etrafı kontrol ettikten sonra Deniz Şahin'e el işareti yaparak "Gelebilirsin" dediğini belirlediği B.Ö.'yü de yakaladı. İstanbul Fatih'te 37 yaşındaki ablası Songül Polat'ı ve aralarında geçmişe dayalı husumet bulunan üç kişiyi öldürerek seri cinayetlere imza atan Deniz Şahin'in, cinayetleri işlemeden önce mahalle arkadaşına gözcülük yaptırdığı ortaya çıktı. Gözcülük olayı, polisin cinayetlerin gerçekleştiği noktalardaki güvenlik kameraları ile MOBESE kayıtlarını toplaması sonucunda anlaşıldı. Polis ekipleri cinayetten önce beyaz elbiseli bir kişinin Dokurhan isimli iş hanının önünde telaş içerisinde dolaştığını, söz konusu kişinin etrafı kontrol ettikten sonra cinayet şüphelisi Deniz Şahin'e el işareti yaparak "Gel" dediğini tespit etti.

İÇERİDE 6 DAKİKA KALDI
Deniz Şahin'in bu hareketin ardından hızlı adımlarla handan içeriye girdiği, içeride 6 dakika kaldığı ve Aziz Caner Emre'yi tek kurşunla kafasından vurduktan sonra koşarak handan uzaklaştığı belirlendi. Gözcünün ise Şahin'in içeriye girerek ikinci cinayetini işlemesinin ardından Deniz Şahin'i bir süre beklediği kameralardan tespit edildi. İstanbul Cinayet Masasına bağlı polis ekipleri, aynı kişiye diğer iki cinayetin öncesinde kayıtta olan kamera görüntülerinde de rastladı. İsminin B.Ö. olduğu öğrenilen, olaylarda yüzünü kapatmak için şapka kullandığı saptanan kişinin, para karşılığında cinayetleri işleyen katil zanlısı Deniz Şahin'e tüm cinayetlerinde gözcülük yaptığı iddia edildi. 'Cinayete İştirak' suçundan yakalanan ve yaşı 18'den küçük olan B.Ö., savcılıktan serbest kaldı. Deniz Şahin'in, poliste ifade vermemesi ve savcılıkta kendisine yöneltilen soruları "Hatırlamıyorum" diye cevaplandırması nedeniyle B.Ö.'nün soruşturmanın ilerleyen safhalarında kilit rol oynayabileceği ifade edildi. Polisin, cinayetlerde şebeke veya tetikçi boyutlarını da araştırdığı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seri katile kiralık gözcü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN