Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABD'li polisleri 'tatil cini' çarptı

ABD'li polis ve adliye çalışanı 5 arkadaş tatilcini.com sitesi üzerinden bir turizm firmasıyla Türkiye'de tur için anlaştı. Rezervasyon yapılmadığı halde kredi kartlarından para çeken firma çalışanlarına dava açıldı

Giriş Tarihi: 27.8.2013
SABAH Özel İstihbarat Bölümü'nün ulaştığı bilgilere göre ilginç olay şöyle gelişti: Los Angeles Polis Merkezi'nde görevli iki polis memuru ve üç adliye çalışanı Türkiye'de tatil yapmaya karar verdi. Tatilcini.com isimli siteye giren Türk asıllı polis Cesur Esmek, çeşitli illeri kapsayan Türkiye turu için beş kişilik rezervasyon yaptırdı. Bu tatil için Alni Travel firmasıyla 4 bin 240 dolara anlaşıldı. Alni Travel firması, ön ödemesi olarak kendi kredi kartından bin dolar gönderen polis Ofelia G.'den bin 760 dolar daha göndermesini istedi. Ofelia G. mail order yolu ile 760 doları da tur şirketine gönderdi. Ancak tur şirketi görevlileri bu kez geri kalan paranın da Türkiye'ye gelmeden önce ödenmesini isteyince tura katılacak Maria D.K.'nin kredi kartı bilgileri verildi ve firma görevlisi Hüseyin E.'nin hesabına 700 dolar aktarıldı. Beş arkadaş tatil yapacakları günü beklerken Maria D. K.'nin hesabından rızası dışında 752 dolar çekildi. Bu parayla uçak bileti alındığı belirlendi. Bu gariplik üzerine yapılan araştırmada hiçbir otel rezervasyonun yapılmadığını belirleyen tatilci arkadaşlar, şirket sahibi Resul D. ile görüştü. Polisler peşin yatırdıkları paranın bir bölümünü geri alsalar da Maria D. K.'nın kartından çekilen uçak bileti ücreti ile yatırdıkları 700 doları geri alamadı.

13'ER YIL HAPİS İSTEMLİ DAVA
İki polis memuru İstanbul'a gelerek firma yetkililerinden şikâyetçi oldu. Savcılık, Alni Travel yetkililerinin suç işledikleri, ayrıca tatil için ücretin ödenmesine rağmen otel rezervasyonlarını yaptırmadıkları, bu sebeple ticari faaliyetleri sırasında dolandırıcılık yaptıklarını belirledi. Savcı, turizm şirketinin yetkililerinin de aralarında bulunduğu altı kişi hakkında 13'er yıla kadar hapis istemli iddianame düzenledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'li polisleri 'tatil cini' çarptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN