Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sıcak hava bunaltıyor

Giriş Tarihi: 27.8.2013 07:38 Güncelleme Tarihi: 27.8.2013 17:30

Yurt genelinde hava sıcaklığının hissedilir derecede artmasının ardından, havuzlar ve mesire alanları serinlemek isteyenlerin tercihi oldu.

Hava sıcaklığının 37 derece, nemin yüzde 40 olarak ölçüldüğü Denizli'de vatandaşlar, park ve havuzlarda vakit geçirdi.

Bazı çocuklar, sıcak havayı eğlenceye dönüştürmek için kentin çeşitli yerlerindeki süs havuzlarını tercih etti. Denizli Hayvanat Bahçesi'ndeki hayvanlar ise görevliler tarafından su hortumlarıyla serinletildi.

Aydın'da da sıcaktan bunalan kimi vatandaşlar, Madran Yaylası'nda kış aylarında kuyulara istiflenen kar ile karıştırılıp satışa sunulan meyve şuruplarını tüketti, gölge alanlarda zaman geçirdi.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, bölgede etkisini artıran sıcak havanın hafta sonundan itibaren düşmesinin beklendiğini bildirdi.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı bölgelerde 1 ila 3 derece artacağı, doğu bölgelerde mevsim normallerinin 1 ila 3 derece üstünde, kuzey, iç ve batı bölgelerde mevsim normallerinin 3 ila 7 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Doğu Akdeniz'in doğusunda güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ:
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde kuzeybatısının parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu, doğusunun parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Artvin'in iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Kuzeydoğu kesimlerinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kars ve Ardahan ile Erzurum'un kuzeydoğu çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sıcak hava bunaltıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN