Serbest dolandırıcı

6 ilde kendisini farklı kimliklerle tanıtıp "fakirlere yardım" diye para topladı. 7 kez yakalandı. Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı her seferinde dolandırıcılık yaptı

Giriş Tarihi: 28.8.2013
"Belediye başkanıyım fakirlere yardım topluyorum" dedi bir yıl içinde 200 bin liralık vurgun yaptı. Akıllara bir dönemin ünlü dolandırıcısı Selçuk Parsadan'ı getiren olaylar zinciri İstanbul ve 5 diğer ilde yaşandı. Mali Suçlar polisi tarafından yakalanan şüpheli, her seferinde mahkemeden serbest kaldı. Son serbest kalışından sadece 2 saat sonra dolandırmak isteyen şüpheli yine suçüstü yakalandı. Dolandırıcılık zincirinin baş aktörü İbrahim Küçükkeçeci. Polis camiasında adı "Küçük Parsadan"a çıkan şüphelinin vukuatlar zinciri bir dramla başlamış. Küçükkeçeci, çocuğuna tedavi parası lazım olunca soluğu Çorlu Belediye Başkanı'nın yanında almış. İyiliksever Başkan, Küçükkeçeci'nin yanında 3 fabrikatörü arayıp da gereken parayı sağlayınca, şahit olduğu telefon diyaloğu şüpheliyi bugünkü noktaya sürüklemiş.

BİR YILDA 200 BİN TL
İddiaya göre, telefonla aradığı işadamlarına kendini belediye başkanı olarak tanıtan Küçükkeçeci bir yıl içinde 200 bin liralık vurgun yaptı. Normalde geçimini kalem satarak sağlayan şüpheli, kalem satmak için girdiği belediyelerde kapılarda yazılı isimleri ezberliyor ve bu isimleri tuzağa düşüreceği kurbanlarına karşı kullanıyor. Kurbanlarına "Yardıma muhtaç şahıs size gelecek, yardımı siz bizzat şahsa yapın" diyor. Ardından yardımı almaya bizzat kendi gidiyor. Polisin tespitine göre şüphelinin günlük 'ciro'su hayli yoğun. Günde en az 10 kişiyi arayan Küçükkeçeci, bir ara Bursa'ya da elini atmış. Burada işadamlarını arayan Küçükkeçeli, "Özürlü vatandaşlarımız için iftar çadırı açtık yardımlarınızı bekliyoruz. Yollayacağım kişi bu çadırların organizatörü" diyerek dolandırıcılığa kalkışmış ama suçüstü yakalanmış. Nam-ı diğer "Küçük Parsadan"a polis şimdiye kadar 7 kez suçüstü yaptı ancak o her seferinde serbest kaldı. Sondan bir önceki işinde "Zeytinburnu Belediye Başkanı'yım" diyerek bir AVM'yi dolandırmaya kalktı. Mali Suçlar ekipleri tarafından suçüstü yakalanan Küçükkeçeci adli kontrolle serbest bırakıldı. Serbest kalan zanlı aynı gün, daha serbest kalışının üzerinden iki saat geçmeden bir işadamını 5 bin lira dolandırırken yine suçüstü yakalandı. Mahkemeye sevk edilen Küçükkeçeci yine serbest bırakıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Serbest dolandırıcı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN