Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ada'yı sarsan taciz

Giriş Tarihi: 29.8.2013

Büyükada Deniz Kulübü çalışanı Ertan Y.'nin küçük bir kızı taciz ettiği öne sürüldü. Adli Tıp'ın "Küçük kızın beden ve ruh sağlığı bozulmuştur" raporu üzerine, zanlı tutuklandı

İstanbul'un gözde ilçelerinden olan Adalar, Büyükada Deniz Kulübü'nde yaşanan taciz olayının şokunu yaşıyor. 2011'de meydana gelen taciz, Adli Tıp'tan gelen raporla kesinlik kazandı. 67 yaşındaki tacizcinin tutuklandığı ve Adalar ilçesini sarsan olay şöyle gelişti: Uzun yıllardan beri Büyükada'da ikamet eden Ertan Y. akrabası olan yaşı küçük kızı taciz etmeye başladı. Annesi, kızının gece uykusunda Ertan Y.'yi sayıklayıp, titreyerek ve ağlayarak uyanması üzerine durumu takip etmeye başladı. Ertan Y.'nin küçük kızı taciz ettiğini gören anne durumu eşi E.'ye anlattı. Eşi E. "Sen benim akrabama nasıl iftira atarsın" diyerek genç kadını dövdü. Polise gitmeye karar veren genç kadın korktuğu için Adalar'a değil Fatih'te bulunan Fatih Polis Merkezi'ne giderek durumu anlattı. Eşinden habersiz küçük kızıyla polise gelen ve ifade veren genç anne emniyette, "Olay duyulursa beni yaşatmazlar" diyerek, soruşturmanın gizlilik içerisinde yürütülmesini talep etti. Fatih Cumhuriyet Savcılığı'na gönderilen dosya üzerine minik kız, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde muayene edildi. Fakülte, küçük kızın 'beden ve ruh sağlığının bozulduğu' yönünde bir rapor verince Fatih Cumhuriyet Savcılığı dosyayı, Adalar Cumhuriyet Savcılığı'na gönderdi. Savcılık, dosyadaki delilleri, ifadeleri inceledikten sonra küçük kızı İstanbul Adli Tıp Kurumu'na sevk edip, yeniden bir rapor alınmasına karar verdi.

'İŞ AKDİNİ SONLANDIRDIK'
Adli Tıp Kurumu'ndan geçtiğimiz aylarda gelen raporda da, "Cinsel istismara uğramıştır, psikolojisi bozulmuştur" yönünde olunca, harekete geçen Cumhuriyet Savcısı Ahmet Kurt, "Ertan Y.'nin gözaltına alınıp savcılığa getirilmesi" talimatını verdi. Polis Ertan Y.'yi gözaltına alıp doğrudan savcı Kurt'a getirdi. Kurt'un tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk ettiği Y. tutuklanarak, Maltepe Cezaevi'ne gönderdi. Yüksel'in dosyası ise yazılan fezleke ile 2011-79 dosya numarasıyla, Anadolu Cumhuriyet Savcılığı'na gönderildi. Büyükada Deniz Kulübü'nde temizlik görevlisi olarak çalışan Ertan Y. olayın ortaya çıkmasından sonra kulüp yönetimi tarafından işten çıkarıldı. Konuyla ilgili SABAH'a bilgi veren Kulüp Başkanı Adnan Demir, "Olayı duyunca şoke olduk. Bizde havuz temizliği yapıyordu. Polis kendisini karakola davet etti. Gittikten sonra olay ortaya çıktı ve tutuklandı. Kulüp dışında gelişen bir hadise. Böyle bir olayı kabul etmemiz mümkün değil. Kendisinin iş akdini sonlandırdık" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ada'yı sarsan taciz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN