Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yufkada gizli soygun

Giriş Tarihi: 29.8.2013 14:30

Yufka satışlarını değerlendiren Tüketici Başvuru Merkezi (TBM) Genel Başkanı İbrahim Güllü, 'Yufka alan tüketici haberi olmadan soyuluyor' dedi.

Tüketici Başvuru Merkezi (TBM) Genel Başkanı İbrahim Güllü, yaptığı yazılı açıklamada, tüketicinin sık kullandığı yufkanın hem pazarda açıkta, hem de yufka satışı yapan kapalı yerde satıldığı; ancak kilo ile satılması gereken yufkanın tüketiciye satılırken 1 kilogram yerine 6 tane, yarım kilogram yerine ise 3 tane verildiğine dikkat çekti.

Antalya'DA GÜNDE 4 TON YUFKA SATILIYOR

Satıcıya güvenen ve tarttırma ihtiyacı hissetmeyen tüketicinin gerçekte 600-700 gram yufka aldığının farkında olmadığını belirten Güllü, açıklamasında şunları kaydetti:

'Her kiloda yaklaşık yüzde 30 oranında tüketici soyuluyor. Bu satış şekli çok yaygın ve ranta dönüşmüş durumda. Sadece Antalya'da günde yaklaşık 4 ton yufka satıldığı düşünüldüğünde soygunun büyüklüğü ortaya çıkacaktır.'

Konu üzerinde hassasiyet gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Güllü, belediyelerin bu konuda çalışma yapmasını, Üretim İzin Belgesi, oda kaydı, vergi kaydı olmayan kişilere izin vermemelerini istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yufkada gizli soygun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN