Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kiralık katil'e kiralık katil tehdidi

Cinayet için 100 bin lira alan kiralık katil, kurbanına acıdı. Olayı öğrenen aşiret üyelerinin, "Başka birini tutar aileni öldürtürüz" tehdidi üzerine kurbanını vurdu

Giriş Tarihi: 1.9.2013
İstanbul'da akıllara durgunluk veren bir "kiralık katil" cinayeti işlendi. Cinayet işlemesi için 100 bin lira karşılığında tutulan kiralık katil, acıdığı kurbanına 3 bin lira vererek "Bir daha ortaya çıkma" dedi. Kiralık katil, kendi ailesi ölümle tehdit edilince kurbanını öldürdü. İddiaya göre, Hanifi K. akrabasının oğluyla evli kızı Nurcan T.' nin İstanbul'da birlikte yaşadığı İzzet Savurucu'yu öldürmesi için Mevlüt Ö. ile 100 bin liraya anlaştı. Bir süre sonra kiralık katil Mevlüt Ö., Nurcan T. ile Aziz Savurucu'nun yaşadığı evi bularak kapıyı çaldı. Olayı gurur meselesi yapan baba Hanifi K.'nin birlikte yaşadığı Savurucu'yu öldürmesi için kendisine 100 bin lira verdiğini söyledi. Ancak Mevlüt Ö., Aziz Savurucu'yu acıyarak öldürmedi. Çifte 3 bin lira veren ve ortadan kaybolmalarını söyleyen Mevlüt Ö. kızın babasına da işi bitirdiğini söyledi. Bir süre sonra gerçeği öğrenen aile, kiralık katil Mevlüt Ö.'ye işini bitirmesi için baskı yapmaya başladı. Bir ay içinde işi bitirmemesi halinde başka bir kiralık katil tutularak kendisi ile birlikte ailesinin de yok edileceğini söyleyerek tehdit etti. Bunun üzerine Mevlüt Ö. arkadaşları Ersin T. ve Özkan Ö.'nün yardımıyla İzzet Savurucu'yu öldürüp Çatalca'da bir su sarnıcına attı. Olay, 24 yaşındaki Nurcan T'nin. polise giderek aralarında gönül ilişkisi olan İzzet Savurucu'nun, kaybolduğunu ihbar etmesiyle ortaya çıktı.

SURİYE'YE KAÇACAKTI

Soruşturma başlatan polis Suriye'ye kaçma hazırlığı yapan Mevlüt Ö.'yü Antalya'da arkadaşları Ersin T. ve Özkan Ö. ile birlikte yakaladı. Şüpheliler cinayeti itiraf ederken, olayın azmettiricileri olarak Hüseyin K. (23) ile baba Hanifi K. de (59) gözaltına alındı. Diyarbakırlı bir aşiretin kızı olan Nurcan T.'nin, 'Kadın Yerleştirme Yurdu'na konulduğu öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kiralık katil'e kiralık katil tehdidi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN