Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Din istismarcılarının 'Hızır' dolandırıcılığı

Giriş Tarihi: 2.9.2013

İstanbul Mecidiyeköy'deki bir durakta otobüs bekleyen Küçük, yanına yaklaşıp "Ben Hızır Aleyhisselamım. Fakire yardım için para ver" diyen dolandırıcıya kandı

İstanbul Mecidiyeköy'de fıkralara konu olacak bir dolandırıcılık olayı yaşandı. Sabah Özel İstihbarat Bölümü'nün ulaştığı bilgilere göre ilginç olay şöyle gelişti: Erhan Küçük Mecidiyeköy'de otobüs bekliyordu. Sakallı biri yanına yanaştı ve adres sordu. Adresi tarif eden Küçük şahsın "Ben Hızır Aleyhisselamım" sözleri ile şaşkına döndü. Şahıs, çevresinde dini duyguları yoğun olan bir kişi olarak tanınan Küçük'ten kendisini gideceği yere götürmesini ve fakir bir aileye vermek üzere bir miktar da para vermesini istedi. Yol boyunca dualar okuyan şahıs parayı aldıktan bir süre sonra ortadan kayboldu. Dolandırıldığını anlayan Küçük, savcılığa başvurarak şahsın yakalanmasını istedi. Fotoğraf teşhisinde şahsın narkotik suçlardan sabıkalı Cafer Özkan (30) olduğu anlaşıldı. Yakalanan Özkan hakkında uyuşturucudan 3 kez işlem yapıldığı belirlendi. 5 yıla hapsi istenen Özkan, Asliye Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkacak.

HIZIR ALEYHİSSELAM KİMDİR?
Hızır Aleyhisselam Allah'ın kendisine insanlara insan kılığında görünerek, onlardan kıyamete kadar Müslümanlara yardım etmeleri için para isteyen, insanlarla konuşmak, onlara ilim öğretmek özelliklerini verdiğine inanılan kutsal şahsiyettir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Din istismarcılarının 'Hızır' dolandırıcılığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN