Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Boşanmak isteyen ABD'li eşten 1 milyon dolar istedi

ABD'li Henry John I. eşi Sinem K.'ye "Param için evlendi" diyerek boşanma davası açtı. Sinem K. ise "ABD'deki vergi borcu yüzünden benimle evlendi" diyerek tazminat davasıyla karşılık verdi

Giriş Tarihi: 4.9.2013
İki yıl önce ABD'de Sinem K. ile evlenen işadamı Henry John I., eşinin kendisiyle para için evlendiğini iddia ederek boşanma davası açtı. Sinem K. ise eşiden 1 milyon dolar tazminat ve aylık 15 bin dolar nafaka istedi. İstanbul Aile Mahkemesi'ne ikinci kez boşanma davası açan 51 yaşındaki Henry John I.'nın dava dilekçesinde "Sinem K.'ya (29) Bodrum'da 2011'de bir ev aldım. İstanbul'da kirada oturduğu evi döşedim. Maddi istekleri bitmedi. Onu ABD'ye çağırdım halde geri dönmedi. Bodrum'daki evi sattı. Benimle para için evlendi" ifadeleri yar aldı. Kocasının açtığı boşanma davasına cevap veren Sinem K. ise evlendiğinde kocasının maddi durumunun iyi olmadığını iddia etti.

PARAVAN ŞİRKETLER AÇI YORDU
Sinem K.'nin mahkemeye verdiği dava dilekçesinde " Eşim tüm parasını daha önce boşandığı eşine tazminat olarak vermişti. ABD'deki eğitimim bitince çalışmak istediğimi söyledim. İzin vermedi. Her defasında beni aşağıladı. Sonunda anladım ki eşim beni kendi menfaatleri doğrultusunda senelerce kullandı. Amerika'daki 1 milyon doları aşkın vergi borcundan dolayı bütün oyunlarını benim üstümden oynamıştı. Her sene başka paravan şirket açıp, vergilerini ödemiyor ve her şirketin hesaplarını üstümden döndürüyordu. Kendimi parayla motive edilmeye çalışan vasıfsız biri olarak görmeye başladım. Sandy Kasırgası'nda sular altında kalan 150 bin dolarlık iki arabamın sigorta parasını, şirket hesabına aktardı. Yapımında emeğim olan benzin istasyonunu 1.1 milyon dolara sattı. Bunları yapmamış olsaydı Bodrum'daki evi satmayacaktım. ABD'de davacı kocam hakkında usulsüzlük, sahtecilik ve yolsuzluk davası açılması için talimat verdim. Şu anda ABD'de açılan boşanma davasına katılma mecburiyetim olduğundan hiçbir işe girememekteyim." sözleri yer aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boşanmak isteyen ABD'li eşten 1 milyon dolar istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN