Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülçin de çıktı mı aile saadeti tamam!

Ramazan Bayramı'nın ikinci günü dünyaya gelen Konyalı polis çiftin dördüz bebeklerinden 3'ü yeterli kiloya ulaşınca dün taburcu oldu. 1 kilo 300 gram olan Gülçin bebek bir süre daha hastanede kalacak

Giriş Tarihi: 4.9.2013
Konya'da Ramazan Bayramı'nda dünyaya gelen ve 25 gündür yoğun bakım ünitesinde kuvözde tutulan dördüzlerden 3'ü taburcu edildi. Kilosu bin 300 gram olan Gülçin bebek ise hastanede kontrol altında tutuluyor. Bebeklerini günler sonra kucağına alan anne ve baba büyük mutluluk yaşadı. Polis memuru olan Nermin ve Abdurrahman Tekelioğlu çiftinin geçen Ramazan Bayramı'nın 2'nci günü dördüz bebekleri dünyaya geldi. Kiloları 800 ile bin 720 gram arasında olan dördüzler doğdukları özel hastanenin Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi'nde kuvöze konuldu. Anne sütü ve özel mamalar sayesinde beslenen ve bu sayede kilo almaları sağlanan dördüzlerden Ecrin, Nesrin ve Aybars kiloları bin 800 grama ulaşınca, hastaneden taburcu edildi. Kilosu henüz bin 300 gram olan Gülçin bebeğin ise ideal kiloya ulaştıktan sonra kardeşlerine kavuşabileceği öğrenildi.

BABA, BEBEKLERİ KARIŞTIRIYOR

Taburcu olan 3 bebeğini kucağına almanın mutluluğunu yaşayan 27 yaşındaki baba Abdurrahman Tekelioğlu, "Bebeklerimizin 3'ü çok şükür taburcu edildi. Doktorlar diğerinin ise bin 800 grama ulaşınca taburcu edileceğini söyledi. Onun da sağlık durumu iyiymiş. Bebekleri annesi kadar sıklıkla göremediğim için hangisinin hangisi olduğunu hâlâ karıştırıyorum" diye konuşurken anne Nermin Tekelioğlu ise, "Bebeklerimi çok şükür kucağıma aldım. Artık Gülçin'in de aramıza katılacağı günü bekliyorum" dedi. Türkiye Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış genç çifti telefonla arayarak tebrik ederken eşi Beyhan Bağış'ın ise telgraf çektiği öğrenildi. Hastanenin Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi sorumlusu Dr. Fatih Şanlı, "Dördüzlerimize anne sütü vermeye çalıştık. Ancak annenin sütü artıncaya kadar durumu diğerlerine göre kritik olan Gülçin bebeğe daha fazla süt verdik. Diğerlerini ise anne sütünün yanı sıra mamalar ile besledik ve kilo almalarını sağladık. İlk doğduklarında bebeklerimizden 2'si solunum cihazına bağlıydı. Şu an hepsi hayati tehlikeyi atlattı. Kiloları bin 800 grama ulaşan Ecrin, Nesrin ve Aybars'ı taburcu ediyoruz. Ancak kilosu şu an için bin 300 gram civarında olan Gülçin'in de diğer kardeşlerinin kilosuna çıktığında taburcu edebileceğiz. Bu süre yaklaşık 40-50 günü bulabilir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülçin de çıktı mı aile saadeti tamam!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN