Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hacizli Porsche'yi iskelete çevirdi

Porsche'sine haciz konan işadamı, aracın parçalarını söktü ve başka bir arkadaşına borcu varmış gibi haciz işlemi başlatıp 5 bin liraya satmaya kalkıştı

Giriş Tarihi: 4.9.2013
Bankaya olan borcu sebebiyle Porsche marka lüks spor aracına haciz konulan işadamı, arabasını vermemek için akıllara durgunluk veren bir yönteme başvurdu.

AVUKATLAR DONUP KALDI
İşadamı Can T. bir bankaya olan borcunu ödemeyince hakkında haciz işlemi başlatıldı. Can T.'nin Porsche Carrera aracına icra işlemi yapıldı. Banka avukatları, aracın trafikten menine dair bir yazı yazsalar da Porsche'nin yakalanıp bağlandığına dair bilgi alamadılar. Bir süre sonra İstanbul 29. İcra Müdürlüğü'nden alacaklı bankaya bir yazı ulaştı. Yazıda söz konusu araç ile ilgili başka bir icra işleminin daha yapıldığı belirtiliyor ve bankanın bu araç üzerindeki rehin işleminin devam edip etmediği soruluyordu. Yazıda aracın İstanbul- Kâğıthane'de bir yedi emin otoparkında bulunduğu kaydediliyordu. Yazı üzerine hemen harekete geçen banka avukatları önce araç üzerindeki haciz işleminin devam ettiğini bankaya bildirdi. Sonra da hemen aracın bulunduğu belirtilen otoparka gitti. Fakat lüks aracı gördüklerinde gözlerine inanamadılar. Aracın koltukları, döşemeleri, kapıları, kaportası hatta motoru bile sökülmüş, geriye iskeleti kalmıştı. İstanbul 29. İcra Müdürlüğü dosyasında yapılan incelemede aracın başka bir icra borcu kapsamında satışının talep edildiği, fakat 10 bin liralık kıymet takdirinde bulunulduğu belirlendi. Banka avukatı Murat Tiryaki hemen savcılığa şikâyette bulunarak işadamı Can T.'nin Porsche'nin olmazsa olmaz değerli parçalarını söktürerek otoparka bıraktığını, daha sonra da başka bir icra dosyasından araç iskeletinin muvazaalı şekilde satışının yapmak suretiyle aracın sicili temizlemek istediğini belirtti.

BİRLEŞTİRİP GERİ ALACAKTI
Şikâyet dilekçesinde bu muvazaalı satışın ardından sicili temizlenen aracın yeniden parçaları takılarak eski sahibine iade edileceği öne sürüldü. İskelet halindeki spor arabanın fotoğraflarını da alan savcılık, olay ile ilgili soruşturma başlattı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hacizli Porsche'yi iskelete çevirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN