Türkiye'nin en iyi haber sitesi

6 yaşındaki çocuk tanık olarak dinlendi

Boşandığı eşi Gülşah Sarcan'ı 2 Ocak günü öldürüp, cesedini Eyüp'te TEM Otoyolu kenarına attığı iddiasıyla yargılanan Sinan Seven'in 6 yaşındaki oğlu Baran duruşmada tanık olarak dinlendi.

Giriş Tarihi: 5.9.2013 15:56
İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada 'Kasten adam öldürmek' suçundan müebbet hapis cezası istenen tutuklu sanık Sinan Seven ve taraf avukatlar hazır bulundu. Sanık Seven'in daha önceki ifadesinde cinayet esnasında arka koltukta uyuduğunu söylediği oğlu Baran Seven(6) tanık olarak dinlenmek üzere duruşma salonuna alındı. Sanık Sinan Seven'in avukatı Volkan Özgürbüz tanık Baran Seven'in(6) yaşının küçük olduğu bu nedenle oturumun kapalı olması talebinde bulundu. Mahkeme heyeti tanığın dinleneceği konu ve konumunu gerekçe göstererek talebi reddetti.

Babasının bir önceki duruşmadaki ifadesinin aksine araçta uyumadığını söyleyen Baran Seven, 'Arabada babam fren yapınca annem alnından hafifçe yaralandı. Yemek yedik daha sonra hastaneye gittik. Götürüldüğüm yerde benim de ağzıma baktılar. Muayene ettiler. Babamın anneme vurduğunu hiç görmedim. Annemin 'Bu ş…. oğlunu, bu p… oğlunu al' diye söylediğini duydum. 'Annem babama 'ş… artık sen benim kocam değilsin. Artık ben başka koca buldum' şeklinde sözler söylediğini duydum' dedi.

Altı yaşındaki tanık Baran Seven'e annesinin babasına yönelik söylemiş olduğu sözlere babasının ne cevap verdiği sorulunca, 'Babam anneme 'Eğer ayrılırsak oğlum da benimle yaşar' dedi. Annemle babam eski evimizde de boşanmışlardı' dedi.

Mahkeme Başkanı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın müdahale ve mazeret talebiyle dilekçe gönderdiğini ifade ederek katılma talebini kabul etti.

Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Öte yandan duruşma öncesi Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nın karşısındaki alanda bir araya gelerek cinayetle ilgili basın açıklaması yaptı. Platform adına açıklamayı Aysel Özkoç yaptı. Gülşah Sarcan'ın kocası tarafından öldürülmesinin üzerinden tam 9 ay geçtiğini ifade eden Özkoç ''Bizler bir kez daha hesap sormak için buradayız. Gülşah 2 Ocak 2013 tarihinde yıllarca şiddet gördüğü için boşandığı eşi tarafından çocuğunun gözleri önünde öldürüldü. Bedeni tem otoyoluna atıldı. Bizler Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak adaletin yerini bulması ve katilin en ağır şekilde cezalandırılması talebiyle buradayız.''dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
6 yaşındaki çocuk tanık olarak dinlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN