Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızlarıyla yeniden gülümseyecekler

Tekirdağ'da iki yıl önce feribottan inerken denize düşen araçta anne ve babalarını kaybeden çift kasımda doğum heyecanı yaşayacak. Acıları ise hâlâ kalplerinde saklı

Giriş Tarihi: 8.9.2013
Mustafa Gülhan ve Selvi Eriş'in anne ve babalarının içinde bulunduğu otomobil 28 Mayıs 2011'de, sabaha karşı 04.00'te Tekirdağ'da feribottan inerken, sulara gömüldü. 51 yaşındaki Ahmet Gülhan, 45 yaşındaki eşi Zeynep Gülhan ile 53 yaşındaki Vecdet Eriş ve 49 yaşındaki eşi Aysel Eriş öldü. Çeyizlerini Kırklareli'ne taşıyan, aynı feribotta kamyonette bulunan Mustafa ve Selvi ise çaresizce, anne babalarının ölümüne tanık oldu. Olayın ardından liman çalışanlarıyla ilgili Tekirdağ 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Yaşadıkları şehri hatta mesleklerini bile değiştiren çift, kendilerine yeni bir hayat kurup acılarını hafifletmeye çalıyor. Çift, 2.5 ay sonra dünyaya gelecek kızlarına kendi annelerinin isimleri olan Aysel Zeynep'i koyacaklar. Selvi ve Mustafa Gülhan yaşadıkları derin acıyı ve bebek heyecanını SABAH'a anlattı:
O anları son nefesimizi verene kadar unutmamız mümkün değil. Mutluluktan güle oynaya giderken, bazılarının düşüncesinden bile korktuğu acıları biz yaşadık.
Görev sorumluluğunu bilmeyen, insanların hayatını hiçe sayanlar yüzünden her şeyimizi değiştirmek zorunda kaldık. Fotoğraflarımıza bakamıyoruz. O günün acı anıları hayatımızdan hiç gitmeyecek. Biz ise hep hayatımız normale dönmüş rolünü yapmak zorunda kalacağız.
Bir kız bebeğimiz olacak nasip olursa kaybettiğimiz tüm neşemizi onda bulacağız. Annelerimizi kızımızda yaşatıp, annelerimizin ismi olan Aysel Zeynep koyacağız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızlarıyla yeniden gülümseyecekler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN