Havalar nasıl olacak?

Yurtta hava sıcaklığının kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece azalması bekleniyor.

Giriş Tarihi: 9.9.2013 08:11 Güncelleme Tarihi: 9.9.2013 10:23
Yapılan son değerlendirmelere göre; Orta Karadeniz Kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Bartın, Sinop, Amasya, Tokat ve Kastamonu'nun kıyı ilçeleri ile sabah saatlerinde Marmara'nın kuzeyi, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ve Zonguldak çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize ile Artvin'in kıyı, Samsun'un doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Sinop çevrelerinde batı ve kuzeybatı, güneydoğu kesimler ile zamanla Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı, Kıyı Ege ile sabah ve öğle saatlerinde Batı Akdeniz kıyı kesimlerinde kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğle saatlerinde Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize ile Artvin'in kıyı, Samsun'un doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluk şartlara karşı (Ani sel, su baskını, heyelan, yıldırım, kısa süreli kuvvetli rüzgar vb.) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Kuzey ve doğusu ile zamanla bölge genelinin parçalı bulutlu, sabah saatlerinde İstanbul, Kocaeli ve Sakarya ile Kırklareli'nin kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güneybatısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgar; Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; öğle saatlerine kadar Batı Akdeniz kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve doğusunun parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge genelinin, öğle saatlerinde Bartın ve Sinop ile Kastamonu'nun kıyı ilçelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ:
Parçalı çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Amasya ve Tokat çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden itibaren Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize ile Artvin'nin kıyı, Samsun'un doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu, kuzeydoğusu ile zamanla bölgenin kuzey ve batısının parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN