Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaş gününde hayata döndü

Giriş Tarihi: 10.9.2013

Ordulu Berkant, iki yıldır beklediği nakil kalbine 11'inci doğum gününde kavuştu. Operasyon sonrası "Öldüm mü" diye soran Berkant'a çok sevdiği kebap yedirildi

Ordu'da yaşayan ve 2 yıldır kalp yetmezliği ile mücadele eden 11 yaşındaki Berkant Demireyen, beklediği kalbe doğum gününde kavuştu. Operasyonun ardından gözünü ilk açtığı anda "öldüm mü?" diye soran Berkant, doktorun 'hayır, hayata hoş geldin' cevabı üzerine sevinç çığlığı attı. Yaklaşık 6 ay önce durumu kötüleşen Berkant Demireyen, önce Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne ardından da Kartal Koşuyolu Kalp ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesine götürülerek tedavi altına alındı. Berkant'a müjde geçen haftalarda geldi. Aynı yaşlardaki bir çocuktan alınan kalp, Kalp Damar Cerrahisi uzmanı Doç Dr. Mehmet Balkanay ve ekibi tarafından 9 saat süren operasyonun ardından doğumgününde Berkant'a nakledildi. Başarılı geçen operasyondan 48 saat sonra gözlerini açan çocuk, ilk olarak "Burası neresi, ben öldüm mü?" diye sordu. Hastasının başında bekleyen Dr. Balkanay ise 'Hayır ölmedin, hayata hoş geldin" dedi. Aldığı cevapla gözleri parlayan Berkant sevinç çığlığı attı.

6 AY SONRA TABURCU OLACAK
20 gün hastanede tedavi görüp, normal yaşamına dönen Berkant, doğum gününü de hastanede ailesi ve hastane çalışanları ile birlikte kutladı. Berkant, "Yeni kalbim ile yeni yaşıma merhaba. İkinci kez hayata geldim çok mutluyum. 6 ay sonra yeniden evimde olacağım için çok heyecanlıyım. Hastanede geçen uzun bir zamanın ardından ev yaşamına alışmak biraz zor olacak ama her şeyi atlattığım gibi bunu da basitçe atlatacağıma inanıyorum. Benim ikinci kez hayata gelmemde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum"dedi. Dr. Balkanay ise, "Kronik kalp yetmezliği olduğu için yaşı 11 ama kilo olarak ise sadece 5 yaşında bir çocuk kadar. Artık özlediği yemekleri rahatlıkla yiyebilecek. Yemek yemek bir efor gerektiriyor. Ameliyat sonrası tedavinin hemen ardından kebap istemişti. Biz de ikram ettik, çok mutlu oldu" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaş gününde hayata döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN