'İyi akşamlar diyerek yanından ayrıldım'

Giriş Tarihi: 11.9.2013

Kendisine hakaret ettiği iddiasıyla Bülent Ersoy'dan şikâyetçi olan Ajda Pekkan "Şüpheliyle aynı masadaydım. 'İyi akşamlar' diyerek iftardan ayrıldım" dedi

Bülent Ersoy için suç duyurusunda bulunan Ajda Pekkan, savcılık ifadesinde "o gece"yi anlattı. Geçen 29 Temmuz'da İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen iftara iştirak ettiğini ifade eden Pekkan, "Şüpheli ile aynı masadaydım. Belli bir zaman oturduktan sonra 'İyi akşamlar' diyerek iftardan ayrıldım" diye konuştu.

'SUÇ KASTI VAR'
Ersoy'un daha sonra Bodrum'da bir eğlence merkezinde gazetecilerin sorusu üzerine, "Geçen bir davetteyiz, masaya geldi hödük, insan girişten merhaba arkadaşlar der, bir şirin olur. Böyle ucube. Allah'ın selamını vermeyi öğrensin küstah" diyerek onurunu zedeleyici nitelikte konuştuğunu belirten Pekkan, "hödük" kelimesinin anlamının Türk Dil Kurumu sözlüğünde görgüsüz, kaba, anlayışı kıt, korkak, ürkek, "ucube"nin şaşılacak kadar çirkin olan şey ve "küstah" kelimesinin ise saygısız, kaba, terbiyesiz anlamına geldiğini anlattı. Pekkan ayrıca Ersoy'un gazetecilerin sorusu üzerine, "Gitsin beni mahkemeye versin" diyerek suç kastını ortaya koyduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İyi akşamlar diyerek yanından ayrıldım'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN