Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sait Halim Paşa Yalısı'nda sünnet krizi

Giriş Tarihi: 11.9.2013

5 ay önce sünnet düğünü için kiralanan yalıda sorun çıktı. İşadamı da oğlunun sünnet düğününü iptal edip dava açtı

İstanbul Yeniköy'de, oğlunun sünneti için Sait Halim Paşa Yalısı'nı kiralayan işadamı Derya Gülgeç, daha önce sökülen çadırın gününde yetiştirilmemesi üzerine, düğünü iptal ederek yalı işletmecisinden şikâyetçi oldu. Derya Gülgeç, oğlu D.'nin sünneti için nisan ayında 24 Ağustos tarihi için Sait Halim Paşa Yalısı'nın işletmesini yapan şirketle anlaştı. Kokteyli ve yemekli sünnet düğünü için davetiyeler hazırlatıldı. Fakat daha önce çelik konsilasyondan yapılan çadırın ramazan ayı nedeniyle söküldüğünü gördü. Avukatlarına tutanak tutturup, salonun düğün günü hazır edilmesini isteyen Gülgeç, işletme sahiplerinden düğün gününün sabahı saat 09.00'da hazır edileceğine dair söz aldı. Fakat sabah Sait Halim Paşa Yalısı'na gittiğinde, salonun hala hazırlanmadığını gördü ve düğünü 11.00'de iptal etmek zorunda kaldı.

"HERKESE REZİL OLDUK"
Düğün iptalinin ardından işletmecilerin kendisine "Bir hafta sonra yapalım" teklifinde bulunulduğunu belirten Gülgeç, yaşadıklarını şöyle anlattı: "Oğlumun sünnet düğünü için İstanbul'un en seçkin mekânlardan birisi olan Sait Halim Paşa Yalısı'nı tuttum. Büyük bir organizasyon için davetiyeler bastırıp, müzik organizasyonları ile anlaşıp yurt içi ve yurt dışından birçok misafirimi davet ettim ama düğünün yapılacağı çadırın söküldüğünü gördüm. Düğün günü hazırlanmaya çalışıldı. Bitirilmesi mümkün olmayan bir mekânla, benim düğünümü iptal ettirdiler. Burası basit bir düğün salonu değil, İstanbul'un prestijli bir mekânı. Nasıl böyle bir rezalete yol açarlar anlayamadım. Hem maddi, hem de manevi yönden büyük zarar gördüm. Oğlum, eşim ve davet ettiğim dostlarımın uğradığı şok anlatılamaz. "dedi.

"ZOR DURUMDA KALDIM"
Ve sözlerini "Büyük prestij kaybına uğradım, bütün insanlara mahçup oldum. Önceden yetiştiremeyeceklerini söyleselerdi başka bir yerde yapar rezil olmazdık. Bütün ailemin ve yakınlarımın pisikolojileri bozuldu. Bana yaşatılan bu durumdan ötürü manevi olarak özür dilenmesini ve gazetede ilan verilmesini istedim. Maddi olarak da dava açtım. Keşke böyle bir durum yaşanmasaydı" diye bitirdi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sait Halim Paşa Yalısı'nda sünnet krizi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN