Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evlilikleri kurtaran program

Evlilik psikoterapisti Doç. Dr. Armağan Samancı, ilişkideki sorunları çözen program hazırladı. AİR (Akıllı İlişki Raporu) programıyla ilişkideki riskli noktalar bulunup çözüm öneriliyor

Giriş Tarihi: 13.9.2013
Psikiyatri alanındaki tecrübesini gelişen teknoloji ile birleştiren Psikiyatrist ve Evlilik Psikoterapisti Doç Dr. Armağan Samancı, internetten psikiyatrik ön teşhis koyan bilgisayar programından sonra şimdi de çiftler için online bir program hazırladı. İlişkideki sorunları bulan "AİR- Akıllı İlişki Raporu" çiftlerin ilişkilerindeki riskli noktaları ortaya koyup çözüm önerilerinde bulunuyor. Ayrılık riskini bile veren program sayesinde çiftlerin birbirini daha iyi tanıması ve hatalarını görmesi hedefleniyor. Yaklaşık 25 yıllık mesleki tecrübesini teknolojik ilerlemeyle birleştirip hastalara daha hızlı ve doğru tedavi imkânı sunmayı amaçlayan Doç. Dr. Samancı, kişiye psikolojik ön teşhis sunan "Psikiyatrik Akıllı Ön Teşhis Sistemi (PAT)" uygulamasından sonra şimdi de çiftler için bir programı www.armagansamanci.com.tr sitesinde aktif hale getirdi.

EVLİLİK ÖNCESİ UYUMU ÖLÇÜN
"Bir ilişkinin sağlıklı ilerlemesi, ilişkiyi evliliğe doğru götürür. Aslında birçok evliliğin sorunları, tanışma ve sevgililik döneminde kendini göstermektedir. Ancak çiftlerin duygusallıkları nedeniyle birçok sorun göz ardı edilmektedir" diyen Samancı şöyle konuştu: "Göz ardı edilen problemler daha sonraki yıllarda yeniden ortaya çıkmakta, gelişmekte, ilişkiyi ve evliliğe giden süreci tehdit etmeye başlamaktadır. Onun için ilişkinin başlangıç dönemlerinde çiftlerin uyumlu oldukları tarafları görmeleri kadar, uyumsuz oldukları tarafları da görmeleri, fark etmeleri ve çözmeye çalışmaları ilişkilerinin ilerleyen yılları için çok önemlidir."

DÜNYADA BİR İLK

Hazırladığı programın bu sorunların risklerinin fark edilmesini sağlamakta yardımcı olduğunu dile getiren Samancı "AİR, benim 20 yıllık ilişki sorunlarını tespit etme tecrübesinin bir kompüter programına dönüştürülmesi sonucu elde edilmiştir. AİR de bireyler böylece, ilişkilerinde sorun olacak konuları görebilmekte ve onları düzeltme konusunda bir rapor ile uyarılmaktadır" dedi. "Akıllı İlişki Raporu (AİR), ilişkinin beraberliğe ne kadar yakın ya da ayrılığa ne kadar ilerlediği riski konusunda da bilgilendirmektedir" diyen Samancı "Amacı, ilişkideki problemleri tespit edip, bu konudaki çözüm çabasında yardımcı olmaktır" diye konuştu. Ülkemizdeki binlerce çiftten elde edilen deneyim ve uluslar arası veriler ışığında programı hazırladığını dile getiren Samancı "Bu Türkiye ve dünyada bir ilk" dedi. Program, ilişkinin genel durumunu, yakın geleceğini, ilişkinin ideal ilişkiye göre duygusal ve mantıksal olarak incelenmesini, ayrılık riski ve tespit edilen problemlere çözüm önerilerini belirleyip bir grafik eşliğinde katılımcıya sunuyor. Program, sorulara verilen cevaplar ve aldığı verileri özel bir program ile çifte özel olarak hesaplıyor ve sonunda da problemler ve çözümleri ile ilgili bir yazılı rapor halinde sunuyor.

ÇİFT YA DA TEK KİŞİ YANITLIYOR
Siteye girildiğinde kişi önce beraber olduğu kişiye AİR Bilgisayar Programı sayesinde maille bir davet yolluyor. Davet yollanan kişi ona ait soruları tamamladığında da program, daveti yollayan kişiye diğer kişinin tamamladığını bildiriyor. Sonuçları görmek için profilim sayfasına girip tüm değerlendirmeyi görebiliyorlar. Kişi dilerse, ilişkisini kendi kendine değerlendirip, "diğer kişi" adına sanki o cevap veriyormuş gibi soruları tamamlayabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evlilikleri kurtaran program
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN