Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Akli dengesi bozuk raporunun peşindeler'

Giriş Tarihi: 14.9.2013

Vahşice öldürülen Gizem Tunç'un babası, zanlı Deniz P.'ye suçu hafifletmek için "akıl sağlığının bozuk olduğuna dair" rapor alınmaya çalışılacağını söyledi

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde hunharca öldürülen ve elleri kesilen 21 yaşındaki Gizem Tunç'un babası Yunus Tunç (45), kızının Deniz P. tarafından devamlı tehdit edildiğini, bunu da olaydan sonra kızının arkadaşlarından duyduğunu söyledi. Tunç, cinayeti Deniz P.'nin işlediğini düşündüğünü belirterek, "Onlar şimdi rapor peşine düşecek. Deniz'in avukatı akıl sağlığı yerinde değildir raporu alacak. Akli dengesinin yerinde olmadığını iddia ederek az ceza alması için yapacaklarını yapacaklardır" dedi. Bazı basın organlarında çıkan haberlerin hayal ürünü olduğunu söyleyen acılı baba, kızının Deniz P.'den uzun süre önce ayrıldığını ve zanlının kendisini de tehdit ettiğini belirtti.

'İSTE MEDİĞİNİ YAN IMDA SÖYLEDİ'
Konuşmasına acılarının çok büyük olduğunu söyleyerek başlayan baba Yunus Tunç, şunları kaydetti: "Basın mensupları, asılsız bilgi alarak bunları ortaya koymuşlar ama ortada bir aşk yok. Bu olayı 1.5 yıl önce duyduğumda zanlıyla görüşüp kızımdan uzak durmasını söylemiştim kendisine. Bayağı bir sözlü sürtüşme olmuştu aramızda ama Gizem de kendisini istemediğini ona benim yanımda telefonda söyledi. Konuşmamızın içinde tehditler savurdu ama pek kaale almamıştım. Sonra bana 'Özür diliyorum sizden' diye mesaj atıp bir daha görüşmeyeceğini söylemişti sözde. Medyada söylenenler asılsız, onunla hiçbir diyaloğu yok ama o zamandan beri kızımı tehdit ediyormuş. Arkadaşları, 'Gizem dikkat et. Bak bu seni öldürecek' gibi uyarılar yapmış. Bunların hepsini yeni öğreniyorum ben. Gizem bunu gizli tuttu. Belki de bizi uzak tutmaya çalıştı. Zaten onun hal ve hareketlerini hiç beğenmiyordu."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Akli dengesi bozuk raporunun peşindeler'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN