Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Beni başkasıyla aldattı kızlarımı elimden aldı'

İzmir Aliağa'da annelerini vahşice öldürüp "Bizi kötü yola düşürmek istiyordu" diye kendilerini savunan kardeşlerin babası kızlarına sahip çıktı. Rüstem P. eski eşiyle yaşadıklarını anlattı

Giriş Tarihi: 16.9.2013
İzmir'de annelerini öldüren iki genç kız Şeyda P. (19) ile kardeşi Beyza P.'nin (16), Aydın'ın Köşk ilçesinde çiftçilik yapan babaları Rüstem P., SABAH'a konuştu.

SOSYAL HİZMETLER ARADI

Eşi Gülseren Süngü'den kendisini aldattığı için boşandıklarını ve o dönemde kızlarının birinin 4 diğerinin de 6 yaşında olduğunu söyleyen baba Rüstem P., mahkemenin kızlarını anneye verdiğini ancak daha sonra cinayete kadar giden sürecin başladığını söyledi. Kızlarının tutuklanıp, cezaevine gönderilmesinin ardından geçmişini anlatan Rüstem P. şunları anlattı: "İhanet yüzünden ayrıldık. Kızlarım anneye verildi. Birkaç yıl sonra Sosyal Hizmetler Kurumu'ndan bana telefon geldi. Eski eşimin gayrimeşru hayat yaşadığı, çocukları kurumdan aldığı ve istersem bana verebileceklerini söylediler. Tüm belgeleri toplayıp koştum. Kızlarımı alıp eve getirdim. Onları Aydın merkezde yaşayan halalarının yanına yerleştirdim.

'KIZLARI KAÇIRDI'
Kızlarının büyüğü 12, küçüğü 10 yaşına gelene kadar halalarında kaldığını söyleyen Rüstem P. "Annelerinin nerede ne yaptığını az çok duyuyordum ama ilgilenmiyordum. Sonra bir gün gelip nasıl yapmışsa onları kandırmış ve kızlarımla görüşmüş. Onları elimden aldı. Bunun üzerine Aliağa'daki evine giderek kızlarımı almak istedim. Benden şikâyetçi olunca mahkemelik olduk. Davayı takip etmediğim için neredeyse hapse girecektim" diye konuştu.

'TÜKENMİŞLERDİ'
Kızlarıyla uzaktan uzağa da olsa iletişimi kopuk kopuk sürdürdüğünü anlatan Rüstem P. "En son geçen haziranda okullar kapanınca geldiler. Yaşadıkları hayatı anlattılar. Yorulmuşlar ve tükenmişlerdi. Kaçmak istiyorlardı. Büyük kızım üniversiteye gitmek istediğini, kardeşini de alıp benim yanıma geleceklerini ve bundan sonra hep beraber yaşayacağımızı söyledi. Çok mutluyduk. 'Üniversiteyi kazanın, kendimize yeni bir hayat kurarız' dedim. Sonra ayrıldık. Ama eve gittiklerinde planlarını annelerine anlatınca kavga çıkmış. Anneleri onları ölümle tehdit etmiş." dedi.

'ARTIK KIZLARIMIN YANINDAYIM'
"Komşularıyla konuştum. Eve giren çıkan belli değildi diyorlar. Ben de böyle bir şey yapacaklarını beklemiyordum. Demek ki anneleri çok kötü davranmış. Çocukların hayatını mahvetti. Ben onlar için ölürüm. Başta onlara sahip çıkamadım ama şimdi kızlarımın yanındayım. Cezaevinde yaşayamazlar. Yargıya güveniyorum ve onları kurtarmak için her şeyi yapacağım."

OKUMALARINI İSTEMEYİP 'GAZİNODA ÇALIŞIN' DEMİŞ
Rüstem P. kızları Şeyda ve Beyza'nın kendisine annelerinin 'Okumanızı istemiyorum' dediğini söyleyerek "Onları da kendi hayatının içine çekmeye çalışıyormuş. Gazinolarda çalışıp hayat kadını olmalarını istiyormuş. Sürekli, 'Bakın bu işte çok para var. Aklınızı kullanın. Hayatınızı buradan kazanın. Yediğimiz önümüzde yemediğimiz arkamızda. Siz de bu hayatı yaşayın' diyormuş. Cinayet gecesi kızlarım anneleriyle yeniden konuşmuşlar ve 'bu hayatı istemiyoruz. Sen de bırak. Hem hayatımızı karartıyorsun hem de çevreye rezil oluyoruz' demişler. İkna olmuş. Ama gece yarısı yataktan kalkıp kızlarıma bıçakla saldırmış. Onlar da şoka girip cinayeti işlemiş. Anne nasıl böyle bir şey yapar. Nasıl kızlarını pazarlamak ister" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Beni başkasıyla aldattı kızlarımı elimden aldı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN