Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bursa'da bir garip olay

Bursa’nın simgesi haline gelen teleferik direklerinden birinde sallanan cisim ekipleri alarma geçerdi.

Giriş Tarihi: 16.9.2013 11:41 Güncelleme Tarihi: 16.9.2013 11:42
Polis, dağ yamaçlarındaki cisme önce dürbünle baktı. Yetmedi pompalı tüfeğin dürbününü kullandı. Son çare olarak ise helikopter kaldırıldı. Ekipleri alarma geçiren cismin ise teleferiğin demir aksamı olduğu ortaya çıktı.

Kentin simgesi haline gelen ve yenileme çalışmaları süren teleferiğin 4. direğinde sallanan cisim ekipleri harekete geçirdi. Her şey, 155 polis imdat telefonunu arayan bir ihbarcının, kendini asan bir kişinin direkte sallandığını söylemesiyle başladı. Hemen olay yerine giden karakol ve kısım polisi, dağ yamaçlarında olduğu için çıplak gözle pek seçilmeyen cismi çözmeye çalıştı. Önce olay yerine gelen gazetecilerin kamera zoomları kullanıldı. Bu yeterli olmayınca da dürbün, o da tatmin etmeyince de pompalı bir tüfek kullanıldı. Polisin, doğrulttuğu tüfeğin dürbününden dağa doğru bakması ilginç görüntüler oluşturdu.

Çözüm için yapılan onca şey, ekiplerin içindeki kuşkuyu gidermeye yetmedi. Bölgeye gelen 112 acil servis ekipleri hazırda bekletildi. Son çare olarak durum Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerine bildirildi. İçine bir polisin bindiği helikopter, cismi yakından incelemek için havalandı. Direk çevresin yükselen helikopterden kamera çekimi de yapıldı. Bursa'nın yüreğini ağzına getiren cismin, takılan yeni teleferik sistemin metal aksamı olduğu ortaya çıktı.

Şaşkın gözlerle ekiplerin çabasını izleyen vatandaşlar ise ellerine dürbününü alarak gördükleri cisim hakkında yorumlar yaptı. Kimi, bir kişinin kendini astığını, sallanan şeyin de bacakları olduğunu söyledi. Kimi ise böyle bir şeyin mümkün olmayacağını aktırdı. Fakat tüm şüpheler, helikopterin incelemesiyle son buldu. Mahalle sakinlerinden bir genç, "Arkadaşlarla oturuyorduk. Direkte bir şeyin asılı olduğunu gördük. Rüzgarda sallanınca ekiplere haber verdik. Polis ve sağlık ekipleri geldi. Tüfek dürbünü ve normal dürbünlerle baktılar. Fakat yukarı çıkamadıkları için Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri helikopter kaldırdı. Demir parçası olduğunu anons edince ekipler de gitti" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa'da bir garip olay
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN