Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Facebook'ta başkasıyla konuştuğu için öldürdüm"

Dalyan'da 6 yıldır birlikte olduğu İngiliz hemşireyi öldüren bahçıvan Veli Acar, ifadesinde cinayeti neden işlediğini bu sözlerle anlattı: Facebook'da kiminle konuştuğunu sordum. 'İşine bak' cevabını alınca aşağılanmış hissettim

Giriş Tarihi: 16.9.2013
İngiliz basını emekli hemşire Anne Bury'nin Dalyan'daki evinde 6 yıldır ilişki yaşadığı bahçıvan Veli Acar tarafından öldürülmesi olayının peşini bırakmıyor. İngiliz Daily Mail gazetesi Acar'ın polise Bury'yi Suudi Arabistan'lı bir erkekle Facebook'dan chat yaptığını öğrenmesi ve bunu kendisine sorduğunda "Sen işine bak" demesi üzerine öldürdüğünü söylediğini yazdı. Bury'nin Dalyan'daki evinin bahçıvanlığını yapan Acar'ın, İngiliz kadının doğum gününü kutlamak için Türkiye'ye gelen ailesine ilişkilerinden bahsetmemesine öfkelendiği belirtildi.

KONUŞTUĞU KİŞİ ESKİ KOCASI MI?

6 yıldır birlikte olduğu kadının Facebook'ta bir başkasıyla konuşmasını ve kendisiyle ilişki yaşamasını ailesinden gizlemesini hazmedemeyen Acar bir gün sonra Bury'yi, 24 yaşındaki oğlunu ve Bury'nin 83 yaşındaki annesini silahla vurdu. Bury ölürken vurulan diğer iki aile ferdi yaralandı. Daily Mail gazetesi Bury'nin Facebook'ta konuştuğu kişinin yıllar önce ayrıldığı ve şu anda Ortadoğu'da yaşayan çocuklarının babası Iain Cameron olabileceğini yazdı. Gazete ayrıca çiftin ilişkileriyle ilgili yaptığı araştırmada ilginç detaylara ulaştı. Bury'nin Türkiye'de olduğu zamanlarda Acar'la birlikte uyudukları ancak yakınları Türkiye'ye geldiğinde ilişkisini saklamak için Acar'dan sahibi olduğu yandaki villaya gitmesini istediği öğrenildi. Acar sorgusunda Bury'nin bu davranışının kendisini aşağılanmış hissetmesine neden olduğunu söyledi.

İSKOÇ KARISINI ONUN İÇİN BIRAKTI
Acar ile Bury 2006'da bir gezi teknesinde tanıştı. Kısa süre sonra ilişkiye başlayan çift sık sık buluşuyordu. Bury, bir dönem hemşirelik yaptığı Suudi Arabistan'dan sık sık Acar'ı görmek için Dalyan'a geliyordu. Acar ise 2010'da 10 yıldır evli olduğu İskoç eşi Ruth McGarry'den Bury ile birlikte olmaya başladıktan sonra boşandı.

AYRILMAK İSTEDİ AMA KORK UYORDU

Ancak Acar'ın sürekli borç yapmasına sinirlenen Bury bir süre sonra Türk sevgilisinden ayrılma planı yaptı. Bury Türkiye'ye son ziyaretinde Acar'ın ikilinin dev bir posterini yazlık evin duvarına astığını görünce ayrılma fikrini ona açmaktan korktu. İ İlişkisini korkarak ve istemeyerek sürdüren Bury'nin doğum gününde ailesinden Türk sevgilisini saklamaya çalışması cinayetle sonuçlanan dehşet anlarının fitilini ateşlemiş oldu.

OĞLU YAR IN ÜLKESİNE DÖNÜYOR

Bury'nin oğlu yarın taburcu olarak ülkesine gidecek. Önceki gece Ms Bury'nin ağabeyi Daily Mail'e yaptığı açıklamada " Bize Veli Acar'ın uzun süre hapiste kalacağı söylendi. Bu acımızı bir nebze olsun dindiriyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Facebook'ta başkasıyla konuştuğu için öldürdüm"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN