Havalar nasıl olacak?

Giriş Tarihi: 17.9.2013 07:32 Güncelleme Tarihi: 17.9.2013 09:00

Yurdun güney, iç ve zamanla doğu kesimlerinde aralıklarla yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

Doğu Karadeniz kıyıları, Artvin, Ordu, Ardahan ile Kahramanmaraş'ın kuzey çevreleri sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Hava sıcaklığı kuzeybatı kesimlerde 1 ila 3 derece artacak, doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Karadeniz kıyıları, Artvin, Ordu, Ardahan ile Kahramanmaraş'ın kuzey çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden sonra Rize çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı kuzeybatı kesimlerde 1 ila 3 derece artacak, doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak.

Rüzgar ise kuzey ve batı, yurdun güneydoğu kesimleri ile Akdeniz kıyılarında güney ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ

Akşam saatlerinden itibaren Rize çevrelerinde görülecek yağışların yerel olarak kuvvetli olması beklendiğine işaret eden Meteoroloji yetkilileri, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA:
Parçalı, yer yer çok bulutlu, sabah ilk saatlerde Kocaeli çevrelerinin (Gölcük ve Cengiz Topel Hava Meydanı) kısa süreli sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı, güney ve iç kesimleri yer yer çok bulutlu, sabah ilk saatlerde Muğla İl merkezi ile Denizli'nin Çardak İlçesi kısa süreli sağanak yağışlı.

AKDENİZ: Parçalı çok bulutlu ve bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Hatay'ın kıyı kesimleri ve İskenderun Körfezinde çok kuvvetli, Antalya'nın doğu kesimleri ile Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Mersin'in iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı yer yer çok bulutlu, bölge genelinin aralıklarla hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren batısında, akşam saatlerinde bölge genelinde etkisini kaybetmesi öngörülüyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Bartın ile Zonguldak'ın Ereğli İlçesi kısa süreli sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde bölgenin iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra batı kesimleri, akşam saatlerinde Erzurum, Ardahan, Bingöl, Muş çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı kuzey ve batı kesimleri yer yer çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde Adıyaman, Gaziantep, Kilis ile Şanlıurfa ve Diyarbakır'ın kuzey çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN