Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sen Albümü Söyle!

Müzik yarışması "Sen Şarkını Söyle"de yarışmacıya albüm sözü veren türkücü Berdan Mardini hakkında sözünü yerine getirmediği gerekçesiyle dava açıldı. Kanal, "Biz albüm sözü vermedik" diyerek topu Mardini'ye attı

Giriş Tarihi: 17.9.2013
TRT 6'nın düzenlediği ilk Kürtçe müzik yarışması Sen Şarkını Söyle'de ikinci olan Abdullah Alur, programda albüm sözü veren ve yerine getirmeyen türkücü Berdan Mardini ile TRT'ye dava açtı. TRT, "Ev sözü verdik, yerine getirdik. Albüm sözü Mardini'nin" diyerek topu Mardini'ye attı.

ÜZERİNDEN İKİ YIL GEÇTİ

5 Haziran 2011'deki final gecesinde Mardini sahneye çıktı. Mardini ilk ikiye giren yarışmacılara albüm yapacağı ve tanıtımını da üstleneceği sözünü verdi. Alur, yarışmada Yasin Rızgar'ın ardından ikinci oldu. Yarışmanın üzerinden 2 yıl geçti. Alur gerçek adı Engin Kandemir olan Mardini'den ve TRT'den şikâyetçi oldu. Mardini'nin "İlan yoluyla ödül sözü verme borcu"ndan doğan albüm yapım ve tanıtım bedelinin tahsili istendi. Davaya TRT de bir cevap yazısı gönderdi. Yazıda Mardini'nin birinci ve ikinciye albüm yapacağını ilk defa canlı yayında beyan ettiği, TRT'nin türkücünün verdiği bu sözü yerine getirip getirmemesinden sorumlu olmaması gerektiği belirtildi. Yarışmanın birincisine daire alınacağı taahhüt edildiğinin altını çizen TRT, mahkemeye sunduğu yazıda bunun haricinde bir ödülün olmadığını hatırlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sen Albümü Söyle!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN