Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Giriş Tarihi: 19.9.2013 08:00 Güncelleme Tarihi: 19.9.2013 08:06
Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın kuzeydoğusu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Batı Akdeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Bolu, Karabük, Kayseri, Sivas, Niğde, Bingöl, Muş, Adıyaman, G.Antep ve Kilis çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI:
Marmara'da 2 ila 4 derece artacağı, Akdeniz'de 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR:
Genellikle güney ve güneybatı, zamanla Karadeniz'de batı ve kuzeybatı, gece saatlerinde Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Kocaeli ve Sakarya çevreleri ile gece saatlerinde Çanakkale, Balıkesir'in kuzey ve doğusu, Bursa ve Yalova çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz kıyıları ile Doğu Akdeniz aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, zamanla doğusu parçalı çok bulutlu, Kayseri ile zamanla Niğde ve Sivas çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ:
Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri ile Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin ile öğle saatlerinden sonra Samsun, Ordu, Trabzon ve Rize çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey kesimleri ile Bingöl ve Muş çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, zamanla parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Adıyaman, G.Antep ve Kilis çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...











BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN