Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Onun kalbi bir kişiye ait

Ahmet Berger'in beyin ölümü gerçekleşince anne oğlunun fişinin çekilmesini istedi. Organ bağışı sırasında Ahmet'in sevgilisi "Onun kalbi bana aitti" deyince anne yüreği dayanamadı. Kalp bağışlanmadı

Giriş Tarihi: 19.9.2013
Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşayan 19 yaşındaki Ahmet Berger, 3 gün önce trafik kazası geçirdi. Ağır yaralanan genç Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Talihsiz gencin önceki gün beyin ölümü gerçekleşti. Anne Fatma Berger ve baba Bayram Dalmış, oğullarının organlarını bağışlamaya karar verdi.

'YAPAMAZDIM'
Ahmet Berger'in 18 yaşındaki kız arkadaşı Z.B. ölüm haberinin ardından büyük üzüntü yaşadı. Gözyaşları arasında sevdiği gencin annesine, "Ben onun başında bir ömür boyu beklerdim. Bana söz vermişti, yaşayacaktı. Keşke fişi çekmeseydiler. Onun kalbi bana aitti" dedi. Acılı annenin bu sözler üzerine oğlunun kalbini bağışlamaya gönlü el vermedi. Kalbi 'sevdiğine ait' diye bağışlanmayan gencin karaciğer, böbrek ve pankreası başka hastalara nakledilmek üzere alındı. Talihsiz gencin cenazesi ise dün yakınları tarafından Antalya Adli Tıp Kurumu morgundan alındı. Anne Fatma Berger bu sırada baygınlık geçirdi. Yakınlarının yardımı ile ayakta güçlükle durabilen acılı anne, "Biz insani bir şey yaptık. Çok istedim, ama kalbini bağışlayamadım. Çünkü oğlum, kız arkadaşını çok seviyordu. O tertemiz sevgiye karşılık bunu yapamazdık" dedi. Cenaze toprağa verilmek üzere Çorum'un Osmancık ilçesine götürüldü. Ailenin isteği üzerine organların kime nakledildiği konusunda bilgi verilmedi. Organlardan karaciğer ve pankreasın, ismi açıklanmayan iki hastaya nakledildiği öğrenildi.

TIP OKUMA HAYALİ VARDI
Fatma Berger, oğlunun üniversiteye hazırlandığını söyledi. Oğlunun tek amacının tıp okumak olduğunu da belirten anne, "Oğlum Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne girmek istiyordu. Yüz nakillerini ardından tek isteği buradaki fakültede okumaktı. Okumak istediği üniversitenin hastanesinde beyin ölümü gerçekleşti. Kaderin böylesi. Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın" dedi. Fatma Berger'in uzun yıllar önce çalışmak için gittiği Almanya'da Alman vatandaşı ile evlilik yaptığı, daha sonra Türkiye'ye döndüğü öğrenildi. Alman vatandaşı eşinden boşanma işlemleri süren Fatma Berger'in Türkiye'ye döndükten sonra Bayram Dalmış ile evlendiği ve bu evlilikten Ahmet'in dünyaya geldiği öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Onun kalbi bir kişiye ait
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN