Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Diri diri gömen kocaya tedbir

İki yıl önce kendisini diri diri toprağa gömüp öldürmeye çalışan kocasının tehditlerine devam ettiğini öne süren kadın, korunmak için tedbir aldırdı

Giriş Tarihi: 20.9.2013
İstanbul'da, evlilik dışı ilişki yaşayan Alparslan Çiftçi, 2 yıl önce eşi Neşe Çiftçi'yi diri diri toprağa gömerek öldürmek istedi. Ölümden son anda kurtulan ve eşine boşanma davası açan Neşe Çiftçi, eşinin kendisini tehdit ettiğini belirterek korunmak için tedbir aldırdı. İddiaya göre, evlilik dışı ilişki yaşayan Alparslan Çiftçi, 2011 yılında eşi Neşe Çiftçi'yi ormanlık bir alana götürdü ve burada açtığı çukura eşini diri diri gömmek istedi. Neşe Çiftçi, eşinin korkarak olay yerinden kaçması sonucu kurtuldu. Neşe Çiftçi'nin şikâyeti üzerine Alparslan Çiftçi hakkında "kasten yaralama" suçundan 13 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İki ay tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan Çiftçi, 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Dosya Yargıtay'a gönderildi. Ceza davası sürerken, Neşe Çiftçi, İstanbul Aile Mahkemesi'ne 'ölümle tehdit' ve 'şiddetli geçimsizlik' nedeniyle boşanma davası açtı.

MAHKEMEDEN 6 AY KORUMA KARARI

Diri diri mezara koyulduğunu belirten Neşe Çifti, boşanma dilekçesinde yaşadıklarını şöyle anlattı: "Eşim, evlilik dışı ilişki yaşıyormuş. Bana ikinci bir evliliği kabul etmemi istedi. Ben de kabul etmedim. Aramızda tartışma yaşadık. Olay günü 'seninle ciddi konuşmalıyız' dedi. Ben de kabul ettim. Arabasına bindim. Beni ormanlık bir araziye götürdü. Arabadan tekme tokatla indirdi. Sonra açılmış bir çukur gördüm. Beni gömmek için mezar açmış. Çukurun yanında kazma kürek vardı. Kafama küreği vurdu. Kan içinde kaldım. Sonra beni çukurun içine attı. Yanına sevgilisi geldi. Aralarında 'Hızlı olalım. Gömelim. Kaçalım' dediler. Çığlık atıyor, 'Beni öldürmeyin' diye yalvarıyordum. Daha önce açtıkları boş çukurun içine attılar. Üzerime toprak attılar. Ölümle burun buruna geldim. Benden korktular. Beni toprağın içinde bırakarak kaçtılar. Vücudumda birçok kemiğim kırıldı. Sonra hakkında dava açıldı. Ama elini kolunu sallayarak dışarıda geziyor." Neşe Çiftçi, eşine açtığı boşanma davasında da 100 bin lira manevi tazminat talep etti. Eşinin hâlâ kendisini tehdit ettiğini öne süren Neşe Çiftçi, mahkemeden koruma kararı talep etti. Mahkeme, Neşe Çiftçi'ye 6 ay koruma kararı çıkardı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diri diri gömen kocaya tedbir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN