Havalar nasıl olacak?

Giriş Tarihi: 21.9.2013 10:02 Güncelleme Tarihi: 21.9.2013 10:07
Yapılan son değerlendirmelere göre; Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Sakarya, Bursa, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta ve Antalya çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/metrekare) zamanla çok kuvvetli (51-75 kg/metrekare) ve yerel olarak şiddetli (76-100 kg/metrekare), öğleden sonra Adana, Hatay'ın kıyı ilçeleri, İskenderun Körfezi, Niğde, Kayseri ve Sivas çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç kesimlerde 3 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu bölgelerde güney ve güneybatı, yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli(30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ VE ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/metrekare) zamanla çok kuvvetli (51-75 kg/metrekare) ve yerel olarak şiddetli (76-100 kg/metrekare), öğleden sonra Adana, Hatay'ın kıyı ilçeleri, İskenderun Körfezi, Niğde, Kayseri ve Sivas çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

MARMARA: Genellikle parçalı, doğusu yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Sakarya, Bilecik ve Bursa çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Genellikle parçalı, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz ile Antalya ve Isparta çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra ve akşam saatlerinde Adana, Hatay'ın kıyı ilçeleri ve İskenderun Körfezinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge genelinin, öğleden sonra doğusunun sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Niğde, Kayseri ve Sivas çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli zamanla çok kuvvetli ve yerel olarak şiddetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Erzurum, Ardahan, Erzincan, Tunceli, Malatya, Elazığ ve Bingöl çevrelerinin yerel olarak sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu, zamanla bölgenin kuzey ve batısının parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN