Müşterisine pedal çevirten cafe

15 kişilik bisiklette pedal çevirip çay içiyorlar, icabında mangal da yakacaklar

Giriş Tarihi: 22.9.2013 17:01
Almanya'dan ithal edilen ve 15 kişinin pedal çevirdiği bisiklet kafeye çevrildi. Kapasite olarak dolmuşlarla yarışan pedal kafe müşterileri hem pedal çeviriyor hem çaylarını yudumluyor. İşletmeci Orhan Ayaz, "Mangal tertibatını da yerleştirdikten sonra isteyen müşterilerimiz bir yandan mangal yakıp, diğer yandan pedal çevirerek zayıflayabilecek." dedi.

Almanya'da yaşayan bir gurbetçinin geliştirdiği projeyle ithal edilen 15 kişilik bisiklet, Bursa'nın Kestel ilçesinde sokaklarda tanıtım turu atıyor. Kafe olarak dizayn edilen bisikletlere ülke genelinde yoğun ilgi var. Şimdilik Bursa Nilüfer Belediyesi'ne verilen, dolmuşu andıran bisikletlerden 49 adet daha gelecek. Müşterilerin, hem çaylarını yudumlaması hem pedal çevirmesi renkli görüntülere sebep oluyor. İlk kez böyle bir bisikleti gören vatandaşlar ise hem şaşkınlıklarını dile getiriyor hem renkli görüntüleri cep telefonlarıyla kayıt altına alıyor.

Bisikleti Almanya'dan ithal eden Pedal Kafe İşletmecisi Orhan Ayaz, "Türkiye'deki pedal kafenin sahibiyim. Bu aracı, ülkemize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyorum. Nilüfer Belediyesi'ne bu aracı bir yıllığına kiraya verdim. Almanya'dan ithal edildi. 50 adet mevcut. Ülke geneline yaymak istiyoruz. Sayın Başbakanımız ve Gençlik ve Spor Bakanı, Ulaştırma, Habercilik ve Denizcilik Bakanlığımızın bu araca ilgi göstermelerini bekliyoruz. AK Parti Genel Merkezi ile görüştüğümüzde, milli içeceğimiz ayranın tanıtımını bu araçla yapmak istediklerini, ayran tanıtımını bu araçla ülke geneline yaymak istediklerini söylediler. İşletmeci olarak, bu aracın imalatını da Türkiye'de gerçekleştirip başka ülkelere ihraç etmek istiyoruz. Aracımız 15 kişilik. Canlı yayında maç izleme aparatı koyacağız. Soğuk ve sıcak içeceklerimiz var. Yanında çeşitli yiyeceklerin de bulunduğu bir araç olarak dizayn ettik. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından sahile yerleştirilecek araçta 'kendin pişir, kendin ye' olarak bir araç tasarladık. Maliyeti firma olarak sır tutuyoruz." dedi.

Çay tiryakisi Selman Örnek de "Beni tanıyanlar, çayı ne kadar sevdiğimi bilirler. Bu kafede farklı bir ortam var" diye konuştu. Bisiklete binerek tur atan müşteriler de şaşkınlıklarını şöyle dile getiriyor: "Güzel bir keyif, çok güzel oldu bu iş. Hem yaşlılara hem ayak ağrısı çekenlere iyi gelen bir alet olmuş. Getirenlere teşekkür ediyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müşterisine pedal çevirten cafe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN