Çamura bata çıka yarıştılar

Türkiye'nin en çamurlu ve eğlenceli yarışlarından olan 'Bataçıka Mud Race'de 361 maceraperest 5 kilometrelik parkuru birinci gelmek için koştu

Giriş Tarihi: 23.9.2013
Macera Akademisi tarafından düzenlenen "BATAÇIKA Mud Race 2013", her yaştan 361 macera severin katılımı ile Kilyos'ta koşuldu. Yarışmacılar 5 kilometrelik parkur boyunca; kaygan tepe, alçak duvar, çamur havuzu, lastik yol gibi 10'u aşkın etaptan geçerek bitişe ulaşmaya çalıştı. Yarışmacıların yağışlı ve soğuk havaya rağmen oldukça eğlendikleri gözlenirken, koşunun en renkli etabını ise çamur havuzu oluşturdu. Boydan boya çamura bulanan yarışmacılar zaman zaman zor anlar da yaşadı. Yurt dışından da çok sayıda katılım olan yarışma sırasında ilginç kostümler giyen yarışmacılar dikkat çekti. Büyüklerin yanı sıra 4-6 yaş arasındaki çocuklar 500 metrelik, 7-12 yaş arasındakiler de bin 200 metrelik parkurlarda bataçıka koşmanın keyfini yaşadı. İlki geçen yıl düzenlenen ve kadınların en sevdiği yarış olarak da bilinen çamur yarışında bu yıl 101 kadın, 200 erkek ve 60 çocuk olmak üzere toplam 361 kişi koştu. Yarışma sonunda kadınlarda İpek Onaran, erkeklerde Mahmut Yavuz birinciliğe hak kazandı. Çocuklar kategorisinde ise 7-12 yaş grubunda erkeklerden Emre Dalgıç, kızlarda Defne Kılıç birincilik kazandılar. Yarışmada dereceye girenlere sponsorlar tarafından çeşitli ödüller verildi. Mud Race, bugünden sonra da Facebook üzerinde devam edecek.

Mud Race nedir ?
Mud Race, çamur, su ve engeller ile daha eğlenceli ve yavaş hale getirilmiş koşu yarışına deniliyor. Bazı yerlerde koşmanın mümkün olmadığı parkurda, çamurlanma cesareti ve engelleri aşma azmi gerekiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çamura bata çıka yarıştılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN