Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

İstanbul yeni bir haftaya yağışlı bir hava ile başladı. Bir süre etkili olan yağış sırasında ufak çaplı kazalar meydana geldi.

Giriş Tarihi: 23.9.2013 07:08 Güncelleme Tarihi: 23.9.2013 07:21
Sabahın erken saatlerinde İstanbul'un bazı ilçelerinde yağışlı hava etkili oldu. Aniden bastıran yağmurda sürücüler olumsuz yönde etkilendi. Öte yandan haftanın ilk günü ufak çaplı maddi hasarlı kazalar meydana geldi. Bir süre etkili olan yağmur, kısa sürede etkisini kaybetti.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğusu parçalı ve çok bulutlu, Batı ve Orta Karadeniz kıyı kesimi, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Erzincan, Hatay, Osmaniye ve Adana çevrelerinde görülecek yağışların; Van, Bitlis, Muş ve Ağrı çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında, Orta ve Doğu Karadeniz ile Ege kıyılarında kuzey ve batı yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Van, Bitlis, Muş ve Ağrı çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA:
Parçalı ve çok bulutlu, doğu çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, doğusunun parçalı ve çok bulutlu, Hatay ve Osmaniye ile Adana'nın kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; doğusunda batı ve kuzeybatıdan kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ:
Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ve Doğu Karadeniz'in aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde batı ve kuzeybatıdan kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile Erzincan çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Van, Bitlis, Muş ve Ağrı çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu, Siirt çevrelerinin kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN